Önümüzdeki Sezon Süper Lig’de Teknik Direktörler Arasında Ciddi Bir Yarış Olacak

Süper Lig’de 2023 – 2024 sezonu zannedilenden çok daha heyecanlı geçmeye aday! Geçtiğimiz sezonu şampiyonluk ile tamamlayan Galatasaray, şu ana kadar dış transferde ciddi bir adım atmadı. Fenerbahçe, dış transferin en hızlı takımı oldu. Sarı lacivertli kulüp, şu ana kadar kadrosunu Edin Dzeko ve Ryan Kent ile güçlendirdi. Bunun yanı sıra, Fenerbahçe’de teknik direktör değişikliği de yaşandı. Sarı lacivertli takımı, önümüzdeki sezon İsmail Kartal çalıştıracak.

İsmail Kartal Fenerbahçe’deki Üçüncü Dönemine Başlamaya Hazırlanıyor

15 Haziran 1961 tarihinde dünyaya gelen İsmail Kartal, bir dönemin en ünlü futbolcularından birisiydi. Kendisi, futbolculuk döneminde uzun süre Fenerbahçe’de top koşturdu. Arap İsmail lakabı ile tanınıyordu. Futbolu bıraktıktan sonra teknik direktörlük yapmaya başladı. Yolu bir kez daha Fenerbahçe ile kesişti. 2010 ila 2013 yılları arasında Aykut Kocaman’ın yardımcısı oldu. Bunun yanı sıra, 2013 – 2014 sezonunda bu defa Ersun Yanal’ın yardımcısı olarak Fenerbahçe’de görev yaptı.

Fenerbahçe, 2013 – 2014 sezonunda takımı şampiyon yapan Ersun Yanal ile yolları ayırma kararı aldı. O dönem Fenerbahçe’nin başkanı olan Aziz Yıldırım, takımı İsmail Kartal’a emanet etti. İsmail Kartal’ın Fenerbahçe’si 2014 – 2015 sezonunu şampiyon Galatasaray’ın arkasında ikinci sırada bitirdi. 2.17 gibi son derece yüksek bir puan ortalaması tutturan İsmail Kartal, beş yılın ardından Fenerbahçe’ye veda etti.

Aradan yıllar geçti. İsmail Kartal ile Fenerbahçe’nin yolları bir kez daha kesişti. Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra birden çok Süper Lig kulübünde görev yapan İsmail Kartal, Fenerbahçe’ye geri döndü. 13 Ocak 2022 ila 31 Mayıs 2022 tarihleri arasında Fenerbahçe’yi çalıştırdı. Sarı lacivertli takımın başında 21 maça çıktı. Takımı, sezonu Trabzonspor’un arkasında ikinci sırada tamamladı. İsmail Kartal, 1.95 gibi oldukça iyi bir puan ortalaması ile Fenerbahçe’den ayrıldı.

Süper Lig

Okan Buruk Üst Üste İkinci Defa Şampiyon Olmak İstiyor

Bir döneme damga vuran futbolculardan birisi olan Okan Buruk, futbolu bıraktıktan sonra teknik direktörlük yapmaya başladı. Akhisar ve Başakşehir’de ciddi başarılar elde etti. Akhisar ile Türkiye Kupası’nı, Başakşehir ile de Süper Lig’i kazandı. 23 Haziran 2022 tarihinde Galatasaray’ın başına getirildi.

Okan Buruk, geçtiğimiz sezon Galatasaray’ın başında 39 maça çıktı. Takımı, bu maçların 30’undan galibiyet ile ayrıldı. Dört beraberlik ve beş mağlubiyet alındı. Galatasaray, bu süreçte 91 gol atarken kalesinde 32 gol gördü. Okan Buruk, ilk sezonunu 2.41 gibi son derece yüksek bir puan ortalaması ile bitirdi. Bunun yanı sıra, Galatasaray ile Süper Lig şampiyonluğu yaşadı. Kariyerindeki Süper Lig şampiyonluğu sayısını ikiye çıkardı.

Önümüzdeki sezon Fenerbahçe ile Galatasaray arasında ciddi bir rekabet olacağı kesin! Söz konusu rekabet, aynı zamanda Okan Buruk ile İsmail Kartal arasında da yaşanacak.