Orkun Kökçü Transfer Döneminin Gözdesi Olacak

Tüm dünyada liglerin sona ermesi ile beraber transfer heyecanı başladı. Birçok kulüp; daha Haziran ayı başlamadan bazı futbolcular ile sözleşme imzaladı. Örneğin, Erling Haaland; 75 milyon Euro karşılığında Manchester City’e transfer oldu.

Transfer döneminde adı çok fazla duyulacak isimlerden birisi de Orkun Kökçü olacak. 2000 doğumlu merkez orta saha oyuncusu; aynı zamanda milli takımımızda forma giyiyor. Hatta, son maçlarda sergilediği performans ile milli takımdaki yerini garanti altına aldığını söyleyebiliriz.

Olimpik Lyon Orkun Kökçü’nün Peşinde!

Güncel tarih itibariyle, Hollanda’nın Feyenoord takımında top koşturan genç oyuncu; bu sezon sergilediği performans ile göz doldurdu. Feyenoord; UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde finale yükseldi. Fakat, finalde İtalya’nın Roma takımına mağlup oldu. Bunun yanı sıra, ligi Ajax ve PSV Eindhoven’ın ardından üçüncü sırada bitirdi.

Orkun Kökçü; Feyenoord performansının yanı sıra milli takımımızda da son derece etkili bir oyun ortaya koyuyor. Bu sayede, Avrupa’nın dev kulüplerinin transfer listesine girmeyi başardı. Orkun Kökçü’yü isteyen takımların başında Olimpik Lyon geliyor. Fransız kulübü; Paris Saint Germain hakimiyetini kırmak adına güçlü bir kadro oluşturmak istiyor. Bu yüzden, Orkun Kökçü’yü de transfer listesinin ilk sırasına aldı.

Orkun Kökçü’yü isteyen kulüpler Olimpik Lyon ile sınırlı değil! Bir diğer milli oyuncumuz Çağlar Söyüncü’nün de formasını giydiği Leicester City de Orkun için ısrarlı! Ayrıca, Leeds United’ın da milli oyuncumuzu istediği gelen haberler arasında! 2000 doğumlu oyuncu ile ilgilenen kulüplerden birisi de Arsenal! 2021 – 2022 sezonunda önceki sezonlara kıyasla daha iyi bir performans sergileyen İngiliz kulübü; Orkun Kökçü’yü uzun süredir takip ediyor. Son olarak, ünlü İspanyol kulübü Sevilla’nın de milli oyuncumuzu takip ettirdiği söyleniyor.

Feyenoord Orkun İçin 15 Milyon Euro İstiyor

Orkun Kökçü’yü transfer etmek isteyen kulüplerden resmi teklif bekleyen Feyenoord; milli oyuncumuz için en az 15 milyon Euro talep edecek. Hollanda kulübü; mali açıdan zor günler geçiriyor. Bu yüzden, milli oyuncumuzu bir an önce satmayı düşünüyor.

Milli Oyuncumuz 2021 – 2022 Sezonunda Nasıl Bir Performans Ortaya Koydu?

Orkun Kökçü; bu sezon Feyenoord formasıyla ligde toplam 32 maçta forma şansı buldu. Bu maçlarda sahada 2 bin 634 dakika kaldı. Yedi gol atıp dokuz asist yaptı. Toplam 16 gole katkı sağlayarak ne kadar kaliteli bir oyuncu olduğunu gösterdi. Bunun yanı sıra, Konferans Ligi’nde de 12 maçta iki gol kaydetti. Diğer organizasyonlar dahil olmak üzere 2021  – 2022 sezonunda toplam 51 maça çıktı. Sezonu dokuz gol ve dokuz asist ile tamamladı.

29 Aralık 2000 tarihinde dünyaya gelen 1.75 boyundaki oyuncu; bir merkez orta saha oyuncusunda olması gereken tüm özelliklere sahip! 2018 – 2019 sezonundan bu yana Feyenoord forması giyiyor.