Ozan Tufan Belirsizliği Sürüyor

Kariyerinin en kötü dönemlerinden geçen Ozan Tufan, Fenerbahçe’de bir kez daha kadro dışı bırakıldıktan sonra nasıl bir gelecek tasarlaması gerektiğini hesaplıyor. 27 yaşındaki oyuncu Sarı Lacivertli takımla bağlarının kopmasına neden olan bu olaydan sonra başka bir kulübe gitmek için çalışmalarını sürdürürken, İngiltere’de formasını giydiği Watford’ın U23 takımının çalıştırıcısı Ömer Rıza oyuncunun İngiltere kariyeriyle alakalı değerlendirmelerde bulundu.

Yanlış Zaman

Bu sezon kariyerinin en kötü dönemlerinden birini geçiren Ozan Tufan, tabiri caizse ne tazıya ne de tavşana yaranamadığı bir dönemden geçmeye devam ediyor.

27 yaşındaki oyuncu Süper Lig’in 30’uncu haftasında oynanan Konyaspor müsabakasında yaşananlardan sonra İsmail Kartal tarafından kadro dışı bırakılmış ve bu durum Fenerbahçe ile aradaki bağların kopması anlamına gelmişti.

Sezon başında Vitor Pereira tarafından kadroda düşünülmediği için transfer listesine konan oyuncu İngiltere Premier Lig ekiplerinden Watford’a kiralık olarak gönderilmişti. Ancak ada havası da Ozan’a iyi gelmedi ve sadece 6 aylık bir süreden sonra Ozan Tufan ara transfer döneminde Fenerbahçe’ye geri döndü.

Bugünlerde daha çok transfer iddialarıyla gündeme gelen yetenekli oyuncuyla alakalı yorumlarını belirten son isimse Ozan’ın formasını giydiği Watford’ın U23 takımını ve İngiltere’nin U17 takımını çalıştıran teknik direktör Ömer Rıza oldu.

Bir dönem Trabzonspor ve Denizlispor formalarını da giyen Rıza, Ozan Tufan’ın İngiltere’nin temposuna hazırlıksız yakalandığını öne sürdü. 27 yaşındaki oyuncuyla pek fazla konuşma fırsatı yakalayamadığını belirten Ömer Rıza, oyuncunun lige uyum sağlayabilmek adına sahada daha fazla süre geçirmeye ihtiyacı olduğunu savundu.

Bir oyuncunun Premier Lig’de oynayabilmesi adına kendini daima geliştirmesi, çok çalışması ve disiplinli olması gerektiğini dile getiren Ömer Rıza, eskiden bir Türk oyuncu İngiltere’de oynadığı zaman şaşırıldığını ancak şimdi birçok oyuncunun ligde top koşturduğunun altını çizdi.

Şartlı Ayrılık

Bununla birlikte Ozan ile Beşiktaş’ın adı her geçen gün daha ciddi bir şekilde anılmaya devam ediyor ancak basına yansıyan son haberler bu birlikteliğe Fenerbahçe tarafından ket vurulacağını ifade ediyor.

Basına yansıyan son iddialara göre Fenerbahçe ile bonservis konusunda görüşmeler yapan 27 yaşındaki oyuncu, kulübünden izin aldı ancak bu izin yurtdışı kulüplerini kapsıyor. Oyuncunun Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor’dan herhangi birisine gitmesini istemeyen Sarı Lacivertli takım bu takımların tekliflerinde indirime gidilmeyeceğini ancak Ozan yurtdışına gitmek isterse yardımcı olunabileceğini oyuncuya bildirdi.

Bununla birlikte bilhassa Beşiktaş kanadında Ozan’ın çok ciddi bir şekilde istendiği biliniyor. Ancak Siyah Beyazlı takım da oyuncuya bonservis bedeli ödemek istemediği için kulübünden ayrılıp imza atmasını istiyor.

Bu sezon iki ayağı bir pabuca giren Ozan Tufan adına belirgin olarak görünen bir durum söz konusuysa o da yetenekli oyuncunun Fenerbahçe’den ayrılacağı.