PANDEMİYE RAĞMEN BAŞARILI BİR YILDI

Türkiye Atletizm Federasyonundan meydana getirilen açıklamaya göre, istenildiği gibi gitmeyen ve yeni tip koronavirüs (Kovid) salgını gölgesinde geçen 2020 sezonu, başarıya ulaşmış sonuçlarla kapandı.

İstanbul’da geçtiğimiz haftalarda organize edilen salon deneme yarışmalarıyla biten sezonda, sene süresince 69 Türkiye rekoru kırıldı, 4 üstün derece de geçildi. Atletlerimiz de gösterdikleri performanslarla bizleri utangaç etmediler. Kırılan üstün dereceli sayısının yüksekliği de bunun en güzel kanıtı.

Berke Akçam, Sinan Ören ve Meryem Bekmez ise 2020’de 3 üstün dereceli kırdı.  Olimpiyat kotası dönemi 5 Nisan ile 30 Kasım tarihleri içinde donmuş olduğu için sürem arasında Tokyo 2020 vizesi alan atlet sayısı sınırı olan kaldı.

EŞREF APAK TÜRK SPOR TARİHİNE ADINI YAZDIRDI

Eşref Apak, 5. defa olimpiyat kotası alarak Türk spor geçmişine geçti. Böylece atletizmde Türkiye’nin kota sayısı 14’e ulaştı. Ekim ayında meydana getirilen Dünya Yarı Maraton Şampiyonası’nda Türkiye, tarihli en iyi neticeleri elde etti.

ÇİNTİMAR’IN AÇIKLAMALARI

ÇİNTİMAR’IN AÇIKLAMALARI

Başkan Çintimar: “Atletizm için de rahat bir sene olmadı” Sezonu değerlendiren Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, dünya için sıkıntılı geçen bir yılı geride bıraktıklarını anlatım etti. “Atletizm için de rahat bir sene olmadı.” gibi görüş belirten Çintimar, şunları kaydetti: “Olimpiyatlar dahil birçok organizasyon ertelendi. Ama bu koşullarda evlatlarımızın heveslerini yitirmemesi, isteklerini kaybetmemesi için oldukça itinalı davrandık.

Yurt arasında ve Balkanlar’da bütün hedef yarışmalarımızı tamamladık. Atletlerimiz de gösterdikleri performanslarla bizleri utangaç etmediler. Kırılan üstün dereceli sayısının yüksekliği de bunun en güzel kanıtı.

Bütün süreç süresince bizi her daim destekleyen Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu başta olmak üzere, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Mehmet Baykan, Spor Toto Teşkilat Başkanımız Bünyamin Bozgeyik, ana sponsorumuz Turkcell, atletizm kulüplerimiz, antrenörlerimiz, idare kurulu ve öteki kurullarımız, federasyon çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde ifadeler kullandı.

Türkiye Atletizm Federasyonundan meydana getirilen açıklamaya göre, istenildiği gibi gitmeyen ve yeni tip koronavirüs (Kovid) salgını gölgesinde geçen 2020 sezonu, başarıya ulaşmış sonuçlarla kapandı. İstanbul’da geçtiğimiz haftalarda organize edilen salon deneme yarışmalarıyla biten sezonda, sene süresince 69 Türkiye rekoru kırıldı, 4 üstün derece de geçildi.