PARİS SAINT-GERMAIN TEKNİK DİREKTÖRÜ THOMAS TUCHEL: ÖZÜR DİLEMEYECEĞİM

Paris Saint-Germain teknik direktörü Thomas Tuchel, RB Leipzig maçındaki kötü futbol eleştirilerine yanıt verdi. Paris Saint-Germain, Şampiyonlar Ligi’nde konuk ettği RB Leipzig’i 1-0 mağlup etti. Neymar’ın penaltı golüyle 3 puanı hanesine yazdıran Fransız ekibinde, teknik direktör Thomas Tuchel, sıkıcı ve çirkin oyun eleştirilerine sert yanıt verdi. “RB Leipzig karşısında daha derinde savunma yapmamız gerekiyordu ve biz de bunu yaptık.

Bu yüzden özür dilemeyeceğim.” ifadelerini kullanan Tuchel, “Bu gece baskıdan kurtulmak mümkün değildi ve bunu kabul etmeliyiz. Saldırmak, atak yapmak istiyoruz ama bazen bu mümkün olmuyor.” Paris Saint-Germain Teknik Direktörü Thomas Tuchel takımının ortaya koyduğu oyunun beğenilmediğini fakat bundan dolayı özür dilemeyeceğini söyledi. Her halükarda maçtan galibiyetle ayrılıp 3 puanı kendi hanesine yazdıran Fransız ekibinin teknik direktörünün önünde 2 maç daha var. Takımın performansının sık maç fikstürü ve sakatlıklar nedeniyle düşük olduğunu belirten Alman teknik adam, önümüzdeki hafta grup lideri Manchester United’a karşı daha iyi bir performans hedefliyor.

PARİS SAINT-GERMAIN TEKNİK DİREKTÖRÜ THOMAS TUCHEL: YAKLAŞIK 100 SAKATLIK YAŞADIK

“11 lig maçı ve 4 Şampiyonlar Ligi maçı oynadık ve bu süre zarfında yaklaşık 100 sakatlık yaşadık. Maç başına ortalama yedi sakat oyuncu olduğunu gördüm. Önümüzdeki hafta Manchester’da bir maçımız daha var.

Umarım sakatlarımız iyileşebilir. Marco Verratti antrenman yapmadan oynadı. Neymar öyle. Gerçek bu. Belki de bunun bahane olduğunu düşünüyorsunuz. Manchester için bir plan hazırlayacağız. Oyuncular daha iyi hissederse, daha iyi bir maç oynarız. Tekrar derin savunmamız gerekirse, o zaman yine bunu yapacağız.”

ŞAMPİYONLAR LİGİNDEKİ GRUP GÖRÜNTÜSÜ

Geçen sezonun Şampiyonlar Ligi finalisti PSG, Leipzig maçında yüzde 37,2 ile Eylül 2017’deki Bayern Münih maçından sonra en düşük topa sahip olma oranıyla oynadı.  Paris temsilcisi 2 aralıkta İngiliz devi kırmızı şeytanlara konuk olacak. (2 aralık Çarşamba saat 23.00’te) ardından Medipol Başakşehir ile 8 aralık Salı günü 23.00’te son grup maçına çıkacak.