Paris Saint Germain’de Messi Krizi Sakatlığına Rağmen

Paris Saint Germain’de Lionel Messi krizi büyümeye devam ediyor. Arjantinli yıldız, yaşadığı sakatlığa rağmen milli takımda forma giyiyor. Ancak Fransız kulübü PSG, bu durumdan hiç memnun değil. İki ekip arasında orta yol bulunmuş değil. İşte Paris Saint Germain ve Lionel Messi ikilemine dair merak edilen ayrıntılar…

Fransa Ligue 1’de mücadele eden Paris Saint Germain, 2021 – 2022 sezonunun başında Lionel Messi’yi kadrosuna dahil etmişti. Barcelona’dan gelen deneyimli yıldızın sözleşmesinde özel bir madde yer alıyor.

Arjantinli sporcunun, milli takımda sakat bir şekilde oynamaya devam etmesi Fransızları kızdırdı. Teknik direktör Mauricio Pochettino, yaptığı açıklamalarda Lionel Messi’nin Arjantin milli takımına gitmesi ile alakalı konuştu.

Messi’nin Milli Takımda Oynamasını Onaylamadı

Paris Saint Germain’in sportif direktörü Leonardo, 34 yaşındaki futbolcu ile alakalı resmi açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada Lionel Messi’nin yaşadığı diz sakatlığının henüz iyileştiğini ve buna rağmen milli takımda oynamaya başlamasının onaylanmadığı dile getirildi.

Direktör Leonardo, fiziksel olarak yeterli kapasitede olmadığına kanaat getirdikleri Arjantinli sporcunun, bu davranışının mantıklı olmadığını ifade etti.

Lionel Messi, 2021 – 2022 sezonu boyunca Paris Saint Germain forması ile 8 müsabakada forma giydi. Bu karşılaşmalar boyunca Arjantinli sporcu toplamda 3 kez meşin yuvarlağı rakip takımın kalesi ile buluşturmayı başardı.

Sözleşmedeki Özel Milli Takım Maddesi…

Lionel Messi, Arjantin milli takımında oynamaya son derece önem veriyor. Bu nedenle deneyimli futbolcu, Paris Saint Germain ile sözleşmesini imzalamadan önce milli takıma gidip oynama konusunda bir problem çıkmaması için özel bir madde ekletmişti.

Leonardo Paredes de tıpkı Lionel Messi gibi yaşadığı sakatlık neticesinde Paris Saint Germain forması giyemez iken Arjantin Milli Takımı’na çağrıldığında ülkesine geri döndü.

Paris Saint Germain’in teknik direktörü Mauricio Pochettino, yaptığı açıklamalarda Lionel Messi’nin Bordeaux müsabakasında kadroda yer almayacağını bunun yerine Arjantin milli takımı ile birlikte oynayacağını ifade etti.

Teknik adam, 34 yaşındaki deneyimli sporcunun Arjantin milli takımında başarılı bir şekilde oynayıp kendilerine fit olarak dönmesini umut ettiğini belirtti.