Paul Pogba Galatasaray’a Yeşil Işık Yaktı

Merkez orta saha arayan Galatasaray’da ilginç gelişmeler yaşanıyor. Sarı kırmızılı takım, Molde’yi eleyerek UEFA Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalmayı başardı. Galatasaray, gruplara kalmasından mütevellit kasasına ciddi miktarda para koyacak. Başkanvekili Erden Timur, söz konusu parayı olabilecek en güzel şekilde değerlendirmeyi düşünüyor.

Paul Pogba İçin Tüm Şartlar Zorlanacak

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalmayı başaran Galatasaray, taraftarlarını memnun edecek türden bir oyuncuyu kadrosuna katmayı kafasına koydu. O isim Paul Pogba olabilir. Fransız oyuncu, altı yıllık Manchester United macerasının ardından geçtiğimiz sezonun başında Juventus’a döndü. Ancak, 2022 – 2023 sezonunda sakatlığından dolayı çok fazla forma şansı bulamadı. Serie A’da sadece altı maça çıkabildi. Bir maça ilk 11’de başlarken beş maçta oyuna sonradan girdi. Juventus, oyuncunun gidişine olumlu bakıyor.

Paul Pogba

Okan Buruk Nasıl Bir Oyuncu İstediğinden Bahsetti

Molde ile oynanan maçın ardından basın toplantısı yapan Galatasaray’ın başarılı teknik direktörü Okan Buruk, transfer çalışmaları hakkında bilgi verdi. Her şeyden önce, bazı oyuncular ile vedalaşacaklarını söyledi. Buna ek olarak, bazı oyuncuların gitmek istediklerini ancak kendisinin bu ayrılıklarına izin vermediğini dile getirdi.

Daha önce de ifade ettiğimiz gibi Galatasaray, 4 Eylül 2023 gününe kadar kadrosunu kaliteli bir merkez orta saha oyuncusu ile güçlendirecek. Okan Buruk, Molde maçının ardından gerçekleştirilen basın toplantısında hem merkez orta saha hem de on numara olarak görev yapabilen bir oyuncuyu kadrosunda görmek istediğinden bahsetti.

Galatasaray’da Sürpriz Ayrılıklar Yaşanabilir

Taraftarlar, takıma katılacak yeni oyuncuların kimler olacağını merak ediyorlar. Ancak, Galatasaray’a yakın olan spor muhabirleri, birkaç gün içerisinde sürpriz isimlerin takımdan ayrılabileceğini dile getiriyorlar. Bu isimlerden birisi yüksek ihtimalle Berkan Kutlu olacak. 1998 doğumlu oyuncu, satın alma opsiyonu ile beraber Serie A ekiplerinden Genoa’ya kiralanacak. Bu transferin birkaç gün içerisinde netleşmesi bekleniyor.

Berkan Kutlu’nun ayrılık kararı alması camiada şok etkisi yarattı. Taraftarlar, 8+3 kuralının olduğu bir ortamda Berkan Kutlu’nun gitmesini doğru bulmuyorlar. Ancak, genç oyuncunun İtalya’da oynamak istediği için bu kararı aldığı öne sürülüyor. Takımdan ayrılması muhtemel diğer isim Fredrik Midtsjö! Molde ile oynanan ilk maçın uzatma dakikasında attığı golle takıma galibiyeti getiren Norveçli oyuncu, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde Pendikspor’a transfer olacak.

Sosyal medyada ayrılacakları konuşulan isimler arasında Dries Mertens ve Sergio Oliveira da yer alıyor. Spor muhabiri Yakup Çınar, Dries Mertens’in Suudi Arabistan’dan teklif aldığını iddia etti. Belçikalı oyuncuya yıllık on milyon Euro teklif edildiğini öne sürdü. Dries Mertens’in söz konusu teklife nasıl bir cevap vereceği bilinmiyor. Buna ek olarak, Sergio Oliveira’ya da teklif geldiği dile getiriliyor. Fakat, Galatasaray, Berkan Kutlu ve Fredrik Midtsjö’nün ardından Sergio Oliveira’nın gidişine izin vermeyecektir.