PEREİRA’NIN İSTEDİĞİ CRESPO İSTANBUL’DA

Fenerbahçe, Portekiz 2.Ligi takımlarından Estoril Praia’dan transfer ettiği Miguel Crespo’yu İstanbula getirdi. Sağlık kontrolünden geçecek olan 24 yaşındaki orta saha oyuncusu, yakın zamanda takımla birlikte antrenmanlara başlayacak.

Gustavo İle Rekabet Edecek

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira tarafından istenen Miguel Crespo, yüksek pas isabeti ve savunma yönündeki başarısı ile dikkat çekiyor. Uzun süredir Şampiyonluğa hasret kalan Sarı lacivertliler, yeni sezonda kadrosunu yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Sarı lacivertliler, Portekizli teknik adamın istekleri doğrultusunda takıma yeni katılan oyuncularla birlikte güçlü ve alternatifli bir kadro kurdu.

Avrupa Ligi elemelerinde ve Süper Lig‘e başlarken orta sahadaki oyuncu yetersizliği sebebiyle tartışılan Sarı lacivertli ekip, Meyer, Rossi ve en son Crespo’yu gibi oyuncuları kadrosuna katarak takımdaki mevcut orta saha oyuncularıyla birlikte o bölgeyi zenginleştirmeyi başardı. Portekizli teknik adamın pivot santrafor isteği Berisha ile giderilirken, Luis Gustavo’nun yedeği olarak düşündüğü 24 yaşındaki orta saha İstanbul’a geldi.

Pereira’nın listesinde bulunan genç orta saha oyuncusu, tecrübeli teknik adamın daha önce Portekiz liginden tanıdığı bir isim olduğu ortaya çıktı.

Farklı Profilde Bir 6 Numara

Portekizli orta sahanın henüz tanınmamış olması sebebiyle bazı taraftarların kafasında soru işareti bıraksada oyun içindeki başarılı istatistikleri göz dolduruyor. Orta sahada savunma yönüyle dikkat çeken genç oyuncu, aynı zamanda maç içinde yaptığı başarılı driplinglerle takımını hücuma çıkarmakta oldukça başarılı gözüküyor. Vitor Pereira’nın Gustavo’dan farklı bir profilde 6 numara isteği bulunuyordu ki Portekizli genç orta saha, Pereira’nın istediği tarzda bir oyuncu gibi görünüyor.

Uzaktan attığı sert şutlarla bilinen Portekizli oyuncu, kaleye giden topların gol olma olasılığının yüksek oluşuyla dikkat çekiyor. Başarılı oyuncunun, kolay adam eksiltebilen ve topu iyi saklayabilen bir orta saha olduğu söyleniyor.

Geçen sezon Portekiz 2.liginde oynadığı 30 maçta, 26 kez şut pası veren genç orta saha, 39 kez başarılı çalım atarak özelliklerini kanıtlar nitelikte. Fiziksel olarak güçlü bir yapısı olan Portekizli oyuncu, geçen sezon 222 başarılı ikili mücadele ile takımın en iyi oyuncularından bir tanesiydi. Crespo, kariyeri boyunca 102 maça çıktı ve 10 gol atıp 7 asist yaptı.