Pınar Karşıyaka Evinde Direnemedi

FIBA Şampiyonlar Ligi F Grubu 4. hafta maçında 23 Aralık Çarşamba günü temsilcimiz Pınar Karşıyaka, kendi evinde Almanya temsilcisi Brose Bamberg’i konuk etti.

İki takım arasındaki bu mücadeleyi konuk takım Brose Bamberg, 76 – 70 kazandı. Bu sonuç ile birlikte FIBA Şampiyonlar Ligi F Grubu’nda temsilcimiz Pınar Karşıyaka,üst üste ikinci mağlubiyetini alırken, konuk takım Almanya temsilcisi Brose Bamberg ise FIBA Şampiyonlar Ligi F Grubu’nda oynadığı dört maçıda kazanmış oldu ve gruptaki liderliğini sürdürdü.

Maçın Detayları

FIBA Şampiyonlar Ligi F Grubu 4. hafta maçında 23 Aralık Çarşamba günü Mustafa Kemal Atatürk Salonu’nda, Pınar Karşıyaka ve Brose Bamberg kozlarını paylaştı. Mücadeleye Morgan ve M’Baye’nin etkili performansı ile hızlı başlayan taraf temsilcimiz Pınar Karşıyaka oldu.

Çeyreğin sonuna kadar üstünlüğünü sürdüren Pınar Karşıyaka, rakibi Brose Bamberg karşısında birinci periyotu 22 – 15 önde kapattı. İkinci çeyreğe etkili başlayan taraf ise Almanya temsilcisi Brose Bamberg oldu. Çeyreğin sonlarına doğru toparlanan Pınar Karşıyaka, Kennedy ve Taylor’un sayıları ile maçın ilk yarısını 38 – 33 önde bitirdi.

Üçüncü çeyreğin başlarında farkı 7 sayıya kadar çıkaran taraf Pınar Karşıyaka oldu. Fieler ve Kravish ile etkili olan konuk takım Brose Bamberg, aradaki farkı kapattı. Etkili ve başarılı hücum organizasyonları ile sayı bulmaya devam eden Almanya temsilcisi, üçüncü çeyreği 59 – 55 önde kapattı.

Son çeyreğin başlarında iki takımda sayı üretmekte zorlandı. Maçın bitimine 3 dakikadan az bir süre kalmışken Pınar Karşıyaka, aradaki farkı iki sayıya kadar indirdi. Fakat daha sonra Hundt ve Vitali ile seri yakalayan Almanya temsilcisi Brose Bamberg, maçtan 76 – 70 galip ayrıldı.

Sayı Dağılımı

FIBA Şampiyonlar Ligi F Grubu 4. hafta maçında Almanya temsilcisi Brose Bamberg, temsilcimiz Pınar Karşıyaka’yı  76 – 70 mağlup etti. İki takımdaki oyuncuların sayı dağılımı ise şöyle oldu:

Pınar Karşıyaka: Taylor 12, Kennedy 8, M’Baye 19, Morgan 16, Henry 8, Mahir Ağva 1, Yunus Sonsırma 3 ve Nusret Yıldırım 3 sayı atarken; Brose Bamberg’de Hundt 7, Kravish 14, Lockhart 9, Sengfelder 13, Vitali 13, Fieler 11, Hall 7 ve Ogbe 2 sayı attı.

İki takım arasındaki bu mücadeleyi konuk takım Brose Bamberg, 76 – 70 kazandı. Bu sonuç ile birlikte FIBA Şampiyonlar Ligi F Grubu’nda temsilcimiz Pınar Karşıyaka, üst üste ikinci mağlubiyetini alırken, konuk takım Almanya temsilcisi Brose Bamberg ise FIBA Şampiyonlar Ligi F Grubu’nda oynadığı dört maçıda kazanmış oldu ve gruptaki liderliğini sürdürdü.