Pınar Karşıyaka’nın Formu Dikkat Çekiyor

ING Basketbol Süper Ligi kapsamında yapılan 13. hafta mücadelesinde karşı karşıya gelen iki köklü takımından Pınar Karşıyaka, deplasmanda Sarı Kırmızılı ekip Galatasaray’ı 86-74 yenerek ard arda 5. maçından da zaferle ayrıldı. İzmir temsilcisi Pınar Karşıyaka bu sonuçla ING Basketbol Süper Ligi’ndeki 10. zaferine ulaştı. Sarı-kırmızılılar ise 9. defa yenik oldu.

Karşılaşmadan önemli anlar

Mücadelenin başlangıcında pota altından bulmuş olduğu basketlerle etken olan Pınar Karşıyaka, 5. dakikayı 14-6 önde geçti. Rakibine üç rakam çizgisinin gerisinden ve boyalı alandan skor üreterek mukabil veren Galatasaray, birinci periyodun bitimine 12 saniye kala eşitliği yakaladı:

21-21. İzmir temsilcisi, Henry’nin son saniyedeki dış atış isabetiyle ilk çeyreği 24-21 üstün kapattı. İkinci periyoda iyi başlamış olan Galatasaray, Hunter’ın peşi sıra kaydettiği üç sayılık basketlerle 13. dakikada 29-26 öne geçti.

Toparlanarak süratli hücumlarla müessir olan misafir ekip, 18. dakikayı 40-37 üstün bitirdi. Pınar Karşıyaka, soyunma odasına da 46-39 önde girdi. Pınar Karşıyaka, ikinci yarıya da tempolu başladı.

Hücum ribauntlarının peşinden basketler gören İzmir temsilcisi, Galatasaray karşısında 27. dakikayı 14 sayılık farkla 60-46 önde geçti. Sarı-kırmızılı takım, çeyreğin son bölümünde skor üretmekte sıkıntı yaşadı. Pota altını iyi korumak için çaba sarfeden ve süratli hücumlardan sayılar bulmaya idame eden misafir ekip, final periyoduna 67-50 üstün gitti.

Son periyoda Macon’ın basketleriyle giren Sarı kırmızılı ekip, rakibini savunmada durdurmakta zorlandı. Motum’un yaptığı şanssız top kayıplarının ardından oyundan bir hayli düşen Galatasaray karşısında üstün olmaya devam eden Pınar Karşıyaka, karşılaşmanın 36. dakikasındayken 60-80’lik skorla farkı 20 sayıya kadar çıkardı.

İzmir ekibi, maçı da 86-74 kazandı. Pınar Karşıyaka‘da Sek Henry’nin 18, Jeffery Raymar Morgan ile Tony Taylor’ın 17’şer sayısı galibiyette mühim rol oynadı.

Galatasaray’da ise Daryl Macon Jr’ın 22, Brock Motum’un ise 21 sayısı kazanmaya yetmedi. Sinan Erdem Spor Salonunda oynanan karşılaşmada Ali Şakacı, Kaan Büyükçil, Mehmet Karabilecen hakem olarak görev yaptı.

Skor Katkıları

Sarı Kırmızılı ekipte Hunter 14, Williams 3, Ayberk Olmaz , Göksenin Köksal 7, Motum 21, Tyus 4, Yiğit Arslan 3, Macon 22, Barış Ermiş, Caner Erdeniz skor katkısı yaptı.

Pınar Karşıyaka ekibinde ise Yunus Emre Sonsırma, Nusret Yıldırım, Yalim Olcay 3, Arca Tülüoğlu, Kennedy 13, M’Baye 12, Morgan 17, Mahir Ağva, Henry 18, Taylor 17, Onuralp Bitim 6 skor katkısıyla oynadı.