POLONYA İLE 5. KEZ YÜZLEŞECEĞİZ

Hentbolda Türkiye Polonya ile 5. defa karşılaşacak. A Milli Erkek Hentbol Takımı, eleme gruplarında Polonya ile tam olarak 5. defa yüz yüze gelecek. Bugüne kadar ikisi de Avrupa Şampiyonası elemeleri ikisi Dünya Şampiyonası elemeleri olmak suretiyle rakibiyle 4 defa yüz yüze gelen ay-yıldızlı Milli hentbol takımımız, rakibine karşı bir zafer elde etti.

DAHA ÖNCEKİ KARŞILAŞMALAR

Türkiye’nin Polonya ile karşılaşmış olduğu müsabakaların turnuva, tarih ve neticeleri şu şekildeki:

2001 DÜNYA ŞAMPİYONASI ELEMELERİ 5. GRUP

19.01.2000 Polonya – Türkiye 26-25 

23.01.2000 İzmir Türkiye – Polonya 26-25 

2010 AVRUPA ŞAMPİYONASI ELEMELERİ 1. GRUP

19.03.2009 Mersin Türkiye – Polonya 20-30 

22.03.2009 Olsztyn Polonya – Türkiye 32-21

ŞENTÜRK AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Türkiye A Milli Erkek Hentbol Takımı Başantrenörü İlker Şentürk, yapmış olduğu açıklamada, oyuncularıyla lig maçlarının tamamlanmasının arkasından kısa bir kamp yapma fırsatı bulduklarını anlattı. Türkiye A Milli Erkek Hentbol Takımı’nın iyi bir seviyeye geldiğini vurgulayan Şentürk, şu şekildeki konuştu: “Her maçın sonuna kadar iyi savaşım eden bir ekip oluşturduk.

Kaybettiğimiz maçları da rahat yanlışlar sebebiyle verdik. Daha iyi olmak, ülkemizi en iyi biçimde temsil etmek için çalışıyoruz. Eskişehir’deki maçlarda kendimizi iyi hissediyoruz. Eskişehir bizim evimiz. Takımımıza alaka fazlaca fazla. İl Emniyet Müdürlüğü personelimiz de bizlere fazlaca destek oluyor.

Eskişehir hentbol kültürü olan bir şehir. İyi bir izleyici profili var. Burada maç yapmaktan fazlaca mutluyuz. Kura çekiminde hepimiz daha basit gruplara düşebilirdik fakat muadil bir gruptayız.

Polonya maçında sonuna kadar puan almak için iyi savaşım edeceğiz. Kimseden çekinmiyoruz. Kazanmak, puan veya puanlar için maça çıkacağız.” Kaleci Yunus Özmusul: “Polonya yenebileceğimiz bir ekip” Milli takımın kalecisi Yunus Özmusul da Polonya maçının gruptaki vaziyet açısından mühim olduğuna değinerek, sıkıntılı Kovid-19 salgını döneminde maça iyi hazırlandıklarını dile getirdi.

Daha ilkin Avrupa Şampiyonası’na katılmaya fazlaca yaklaştıklarını hatırlatan Özmusul, “Şu anda iyi bir ekibiz. Sahada beraber savaşım ettiğimiz sürece başaracağımız fazlaca iş var.

Polonya yenebileceğimiz bir ekip. Başa baş geçecek bir maç olacak. Daha azca hata meydana getiren ve iyi oynayan bir ekip olup, sahadan 2 puan alarak ayrılacağız.” ifadelerini kullandı.