Portekiz 2 – 0 Vietnam

Kadınlar Dünya Kupası E Grubu maçında Portekiz ile Vietnam 2. hafta maçında karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı 2 – 0’lık skor ile kazanan Portekiz grupta ilk üç puanın Vietnam karşısında almış oldular.

Kadınlar Dünya Kupası’nda ikinci hafta maçları başladı. E Grubu’nda ilk maçlarını kaybeden Portekiz ve Vietnam ikinci karşılaşmalar da karşı karşıya geldi. 

Portekiz ilk yarıda bulduğu gollerle rakibi Vietnam’ ı 2 – 0 mağlup ederek sahadan 36 puan ile ayrılarak Dünya Kupasında ki ilk 3 puanını da aldılar. Portekiz’in galibiyetini getiren gollerini 7. dakikada Encarnaçao be 21. dakikada Nazareth kaydetti.

Portekiz gruptaki ilk üç puanını alarak gruptan çıkma şansını son maça taşırken, Vietnam ise Dünya Kupası’na grup aşamasında veda eden takım oldular. Vietnam E grubunda çıktığı ilk iki karşılaşmadan da mağlubiyet ile ayrılarak 0 puan ile grubunda son sırada yer aldı.

E Grubunda Vietnam 0 puan ile son sırada kalırken Portekiz 3 puan ile 3. Sırada 4’ er puanda ki ABD 1. Sırada Hollanda ise 2. Sırada yer alıyorlar.

Kadınlar Dünya Kupası E Grubu 3. Maçlarında ise Portekiz ile ABD 1 Ağustos Salı günü karşı karşıya gelirken grubun diğer maçında iddiası kalmayan Vietnam ile Hollanda karşı karşıya gelecek. Portekiz ‘in bir üst tura çıkması için önündeki ABD karşılaşmasını kazanması gerekiyor olacak.

PORTEKİZ MAÇI İLK YARIDA BİTİRDİ

Kadınlar Dünya Kupası E Grubu maçında Portekiz ile Vietnam 2. hafta maçında karşı karşıya geldi.

Karşılaşmayı 2 – 0’lık skor ile kazanan Portekiz grupta ilk üç puanın Vietnam karşısında almış oldular.

Portekiz ekibi karşılaşmaya; Patrícia Morais, Ana Borges, Carole Costa, Ana Seiça, Lúcia Alves, Joana Marchão, Andreia Jacinto, Tatiana Pinto, Kika Nazareth, Jéssica Silva ve Telma Encarnação ilk 11’ i ile sahaya çıktılar.

Vietnam ise güçlü rakibi karşısında sahaya; Trần Thị Kim Thanh, Hoàng Thị Loan,  Trần Thị Thu, Lê Thị Diễm My, Lương Thị Thu Thương. Trần Thị Thu Thảo, Nguyễn Thị Thanh Nhã, Thái Thị Thảo, Dương Thị Vân, Nguyễn Thị Bích Thùy ve Huỳnh Như ilk 11’ i ile çıktılar.

Portekiz karşılaşmaya gol ile başladı, mücadele de 7’ dakikada gelişen Portekiz atağında rakibini savunmada dağınık yakalayan Telma Encarnação Lúcia Alves’ in pasında takımını 1 – 0 öne geçiren golü kaydetti.

Portekiz ‘in ikinci golü ise 21’ dakikada bu kez ilk golü atan Telma Encarnação ‘ un pasında Kika Nazareth den geldi.

İKİNCİ YARIDA GOL SESİ ÇIKMADI

Karşılaşmanın ilk yarısında başka gol olmazken mücaedelenin ikinci ayrısında da iki takım da girdikleri gol pozisyonlarından yararlanamadıkları karşılaşmada Portekiz rakibini 2 – 0 mağlup ederek gruptan çıkma umutlarını son maçı olan ABD maçına taşımş oldular.