Premier Lig Coşkusu Başlıyor

Günümüz futbolunun en çok takip edilen, oyunun temposu ve seyir zevki açısından en zengin olan Premier Lig Kaldığı yerden devam ediyor.

Diğer ligler ile kıyaslandığı zaman İngiltere bir zamanların en iyisi La liga Barcelona – Real Madrid‘li İspanya ‘da atan futbolun kalbi Messi, Ronaldo, rekabeti ilgiyi bir hayli artırsa da 2000‘li yıllar sonrası kaliteli oyuncuların azalması ve 2010 yıllardan sonra da büyük takımlarda kayıplar geldi ve son olarak da Messi gittikten sonra La Liga’nın pazarlaya bileceği bir yıldız kalmadı.

Yeni sezon için insana sabırsızlık ve sezon öncesi bu heyecanı tırmandıran güzel bir tanıtım videosu hazırlamışlar. Özellikle izleyenleri yapılan yeni transferlerle oldukça heyecanlandıran bir lig. Yeni sezonda izleyenleri nasıl bir futbol Şöleni beklediğini yakında göreceğiz

Yeni Sezon Heyecanı

Yeni sezon öncesi son şampiyon Manchester City rekor bir bonservis bedeli ödeyerek Aston Villa’dan jack Grealish kadrosuna katarak bu sene şampiyonluğun en güçlü adayları arasında olacaklar.

Eski oyuncusu Lukaku ile anlaşan Chelsea geçtiğimiz sezonlardaki sükseli transferler yerine çok fazla transfer yapmadılar.

Ligin bir diğer güçlü ekiplerinden Liverpool ise sessiz geçirilen transfer dönemi sonrası yaş ortalaması oldukça artmış görünüyor.

Leiccester Cıty Cephesi

Ve Leicester City nasıl sıradan bir Premier Lig takımı iken bir andan nasıl ligieicester City’nin, 100 milyon pound’a mal olan ve dünyanın en iyisi olarak kabul edilen yeni spor tesisinin yapılmasın en güçlü takımlarından birisi haline geldiğinin en güçlü sebepleri birisi hiç kuskusuz teknik direktör Brendan Rodgers transferde Milyonlara mal olacak yıldızlar için rekabet etmeye paralarının olmadığını kulübün büyümesi için yetenekli gençlerin ve futbolcuların peslerinden gidiyorlar.

Leicester City’nin, hemen hemen 100 milyon pound’a mal olan ve dünyanın en iyisi olarak kabul edilen yeni spor tesisinin yapılması altyapıdan oyuncu yetiştirerek tesisleşerek büyük kulüpler ile bu şekilde yarışacağına inanıyor olmalılar.

Sezonun kötü takımlarından Arsenal kadro olarak zirveyi zorlayacak ekiplerden birisi değil artık güç ve kadro olarak Wolwes, Westham seviyesine gelmiş durumdalar. Teknik Direktörleri Mikel Arteta bu sezon ada da kovulan ilk Premier Lig antrenörü olabilir.

Bu sezonda birçok başarıları ile kendilerinden söz ettiren başta Pep Guardiola, Klopp, Pochettino, gibi yıldız hocaların bu sezon ki takım performansları ne durumda olacağı merak konusu.