Premier Lig’de 2021 – 2022 Sezonu Birbirinden Duygusal Hikayeler ile Başladı

Dünyanın en sevilen liglerinin başında İngiltere Premier Ligi geliyor. Manchester City, Manchester United, Liverpool, Arsenal, Chelsea, Tottenham ve daha birçok kulübün gövde gösterisi yaptığı bu ligde heyecan ilk haftadan son haftaya kadar aralıksız olarak devam ediyor. Ancak, bu ligin duygusal hikayeleri de mevcut! Gelin, bu hikayelerden de bahsedelim!

Brentford Yıllar Sonra Premier Lig’deki İlk Maçına Çıktı

Kadrosunda milli oyuncumuz Halil Dervişoğlu’nu da barındıran Brentford; 2019 – 2020 sezonunda Premier Lig’e çıkma şansını kılpayı kaçırmıştı. 2020 – 2021 sezonunda bir önceki yıl yaptığı hatayı yapmayan Brentford; 2021 – 2022 sezonunda Premier Lig’de mücadele edecek.

Brentford; Batı Londra’da bulunan küçük bir kasabadan ibaret! Burada yaşayan sıradan insanları birbirine bağlayan şey ise futbol! Ancak, en üst klasmanındaki maçına son olarak 1947 yılında çıkan Brentford; o tarihten bu yana üst seviyede futbol oynamanın hayalini kuruyordu. Sonuç olarak, geçtiğimiz hafta oynanan Premier Lig 2021 – 2022 sezonunun ilk maçıyla beraber Brentford; 74 yıl aranın ardından Premier Lig hasretine son vermiş oldu.

Tottenham – Manchester City Karşılaşması Özel Hikayesi ile Dikkat Çekti

Sezonun ilk maçında karşı karşıya gelen Tottenham – Manchester City karşılaşmasının farklı bir hikayesi daha bulunuyordu. Tottenham’ın yıldız oyuncusu Harry Kane’nin Manchester City’e transfer olacağı iddiaları dolaşıyordu. Ancak, Tottenham taraftarları; Harry Kane olayından ziyade henüz tam anlamıyla tadını çıkaramadıkları yeni statlarına kavuşmalarının heyecanını yaşıyorlardı.

Covid-19 döneminin ardından tekrardan Tottenham Hotspur Stadyumu’na kavuşmanın tadını çıkaran Tottenham taraftarları; yeni teknik adamları Nuno Espirito Santo’nun neler yapacağını merakla bekliyorlardı. Maça farklı bir taktik ile başlayan Santo; Bergwijn – Son – Moura üçlüsünü tercih etti. Bu üçlüyü ön alanda değiştirerek ve hızlı hareket ettirerek oynatan Santo; bu taktiğinde başarılı oldu.

Tottenham taraftarları ise Kane’nin olası ayrılığı halinde bu durumla yüzleşmeye hazır olduklarının mesajını verdiler. Korner kullanmaya giden Güney Koreli oyuncu Son’a yapılan tezahüratlar bunun bir göstergesi idi.

Sonuç olarak, Harry Kane; transfer döneminin sonuna kadar Manchester City’e transfer olabilir. Bu durumda, Tottenham’ın yoluna farklı planlar ile devam edeceğini ifade edebiliriz.