RAZGATLIOĞLU’NUN HEDEFİ ŞAMPİYONLUK

Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, FIM Superbike Dünya Şampiyonası’nda gelecek sezondaki hedeflerinin arasında şampiyonluğun da bulunduğunu söyledi. PATA Yamaha ekibiyle adından sıkça bahsettiren Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu, bazı açıklamalar yaptı.

Geçtiğimiz sezon Avustralya’da organize edilen ilk yarışa iyi start aldıklarına vurgu yapan Toprak Razgatlıoğlu, İlk yarışı birinci tamamlayıp sezona fazlaca güzel bir başlangıç yapmıştık.

İkinci yarışta motosikletimiz şanssız bir şekilde arıza yaptı. O problemden ötürü yarış dışı kaldık, puan alamadık. Ama genel klasmanda hala birinci sıradaydım dedi.

RAZGATOĞLU’NUN AÇIKLAMALARI

Sonrasında yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) salgını sebebiyle organizasyonların ertelendiğini hatırlatan ulusal sporcu, şu şekildeki konuştu:

“Yaklaşık 4 ayın peşinden yeniden yarışlar başladı. Bu vakit arasında antrenmanlarımıza devam etmiştik. Kendimizi eve kapatmadık. Kenan Sofuoğlu’nun pisti yaşadığım Sakarya’ya fazlaca yakın. Nerdeyse her gün piste gidip antrenmanlarımıza devam ettik. Daha sonrasında yarışlara yeniden İspanya’da başlandı.

Oradaki yarışlarımızı da podyumda bitirdik. Ondan sonrasında bir düşüş yaşadım. Tabii ki her piste nazaran motosiklet değişik oluyor. Bazı motosikletler birtakım pisttlerde fazlaca avantajlı oluyor. Bizim için de İspanya’nın birtakım pistleri fazlaca iyi değildi. Suçu motosiklete atmıyorum. Bazen adamın psikolojisi de fazlaca iyi olmuyor.

Kafa yapısı harbiden fazlaca önemli. Bir düşüş yaşadık. Sonrasında toparlamaya çalıştık. Benim en favori pistim Fransa’da Magny-Cours pisti. Orayı fazlaca bekledim. Orada kendimize geleceğiz diye hazırlanmıştım fakat orası da yağmurlu oldu.

Bu da bizlere muadil geldi. Ben yaklaşık 5 yıldır o pistte yarışıyorum ve hiç bir vakit yağmur muadil gelmemişti bana. Sezonun son yarışını birinci olarak bitirdik. Bu bizlere fazlaca moral verdi. Çok güzel toparladık. Ama şimdi gayemiz her zamanki şeklinde şampiyonluk. Bu yıl için de fazlaca güzel hazırlanıyoruz.”

HAZIRLIKLARA SON GAZ DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz yıl da şampiyonluk hedeflediklerini fakat, şanssızlıklar sebebiyle istediklerini alamadıklarını söyleyen Toprak Razgatlıoğlu, “Ben o tarafı sildim. Yamaha ile ilk senemdi. Hem ben motosikleti tanıdım, aynı zamanda eksikliklerini gördük. Şimdi onları geliştiriyoruz. Ayrıca ben daha da fazlaca antrenman yapıyorum.

2021’de harbiden şampiyonluk mücadelesi vereceğime inanıyorum.” yorumunu yaptı. Yeni sezon hazırlıklarına İspanya’nın Jerez Pisti‘nde yapılan testlere katıldıklarını hatırlatan ulusal motosikletçi, şunları söyledi: “2 gün motosikleti kontrol ettik. Yeni parçaları denedik.

Çok müspet geri dönüşler gördüm ve takımın denemiş olduğu yeni parçalar fazlaca güzel işler yaptı. 2021 motorunu kullanmadık orada. Geçen senenin motoruyla bu yılın birtakım parçalarını kullandık. Gerçekten müspet geçti. Çok güzel dereceler aldık İspanya’da. Testi ikinci bitirdik.” şeklinde konuştu.