REAL MADRİD’İN GÖZÜ BEŞİKTAŞ’IN GENÇ OYUNCUSUNDA

Semih Kılıçsoy, Süper Lig kulübü Beşiktaş’da orta saha oyuncusu olarak oynayan Türk profesyonel bir futbolcudur. Top sürme becerileri, pas verme yeteneği ve uzun menzilli şutlarıyla tanınır.

Real Madrid’in İlgisi

Real Madrid’in yaz transfer döneminde Semih Kılıçsoy’u imzalamakla ilgilendiği bildiriliyor. İspanyol devleri orta sahalarını güçlendirmek istiyor ve Kılıçsoy’u uzun vadede Luka Modric’in yerini alacak potansiyel bir oyuncu olarak görüyor.

Kılıçsoy’un Profili

Kılıçsoy, çeşitli pozisyonlarda oynayabilen çok yönlü bir orta saha oyuncusu. Bir orta saha oyuncusu olarak en rahatı ama aynı zamanda bir hücum orta saha oyuncusu veya defansif bir orta saha oyuncusu olarak da oynayabilir. Top sürme becerileri, pas verme yeteneği ve uzun menzilli şutlarıyla tanınır. Aynı zamanda iyi bir top kazanan ve iyi bir iş ahlakına sahip.

Futbol Kariyeri

Kılıçsoy, 25 Mart 1999’da İstanbul’da doğdu. Futbol kariyerine Beşiktaş altyapısında başladı. Profesyonel olarak ilk maçına 2017 yılında Beşiktaş ‘da çıktı.

2020 yılında Kılıçsoy atılım sezonu geçirdi. Beşiktaş formasıyla Süper Lig’de çıktığı 34 maçta 6 gol atıp 12 asist yaptı. Ayrıca Süper Lig’de Sezonun Takımı seçildi.

Kılıçsoy, Türkiye’yi U-19, U-21 ve U-23 seviyelerinde temsil etti. 2019 UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nı kazanan Türkiye U-21 takımında yer aldı.

Potansiyel Anlaşma

Real Madrid’in Kılıçsoy’u kadrosuna katmak için ne kadar ödeyeceği henüz netlik kazanmadı. Ancak Beşiktaş ‘ın yaklaşık 50 milyon Euro’luk bir bonservis bedeli talep ettiği bildiriliyor. İspanyol devleri, Beşiktaş ile daha düşük bir ücret karşılığında anlaşabileceklerinden emin.

Kılıçsoy’un Real Madrid Üzerindeki Etkisi

Kılıçsoy, Real Madrid‘e imza atarsa, üzerinde önemli bir etkisi olabilir. Takımın orta sahasına çok ihtiyaç duyulan yaratıcılığı ve gol atma yeteneğini eklerdi. Ayrıca Real Madrid’in hücum oyun tarzına da çok uygun.

Kılıçsoy Yarışması

Oyuncuyla sözleşme imzalamakla ilgilenen tek kulüp Kılıçsoy değil. Barcelona ve Manchester City gibi diğer kulüplerin de Türk orta saha oyuncusu ile ilgilendiği bildiriliyor. Ancak Real Madrid, Kılıçsoy’un imza yarışını kazanabileceğinden emin.

Anlaşmanın Mali Sonuçları

Kılıçsoy’u imzalamanın maliyeti, Real Madrid’in anlaşmayı tamamlayıp tamamlamaması konusunda önemli bir faktör olabilir. İspanyol kulübü transferlere büyük paralar harcamasıyla tanınmıyor, bu yüzden Kılıçsoy için ne kadar ödemeye hazır olduğunu görmek ilginç olacak.

Kılıçsoy’un Real Madrid’e olası transferi önemli. Türk orta saha oyuncusu, İspanyol kulübünün orta sahasına önemli bir katkı olacaktır. Real Madrid’in anlaşmayı tamamlayıp tamamlayamayacağı henüz belli değil, ancak bu, kulübü kesinlikle güçlendirecek bir hamle.

Yukarıdakilere ek olarak, Semih Kılıçsoy hakkında başka ilginç bilgiler de var:

  • Beşiktaş altyapısının bir ürünüdür.
  • Profesyonel olarak ilk maçına 2017 yılında Beşiktaş ‘da çıktı.
  • U-21 ve U-23 seviyelerinde Türkiye’yi temsil etmiştir.
  • İş ahlakı ve oyuna olan bağlılığı ile tanınır.