Rennes Dinamo Kiev

UEFA Avrupa Ligi B Grubu kapsamındaki karşılaşmalardan bir tanesinde de Ukrayna ekibi Dinamo Kiev, Fransız temsilcisi olan Rennes’i kendi sahasında misafir etti. Sarı- lacivertli temsilcimiz Fenerbahçe’nin de yer almış olduğu grupta Rennes, rakibini deplasmanda 1-0’lık skor beraberinde yenilgiye uğratarak hedeflemiş olduğu üç puanın sahibi olmuş oldu. Rennes’in kaydetmiş olduğu tek golünü ise 21 yaşındaki genç oyuncusu Christopher Wooh attı.

1-0’lık skor beraberinde kazanan Rennes 10 puana ulaştığı sırada sarı- lacivertli temsilcimiz Fenerbahçe ile zirveyi paylaştı. Dinamo Kiev ekibi ise çıkmış olduğu dört maç sonunda henüz puan ile tanışamadı. Böylelikle Dinamo Kiev’in Avrupa Ligi’nde gruptan çıkma gibi bir ihtimali de kalmamış oldu.

Henüz puanı bulunmayan Dinamo Kiev bitime iki hafta süre kalırken 3 puanı bulunan AEK Larnaca ile kıyasıya bir şekilde Konferans Ligi mücadelesi verecek.

Dinamo Kiev’in Şansı Kalmadı

UEFA Avrupa Ligi’nde sarı- lacivertli temsilcimiz Fenerbahçe’nin yer aldığı grupta bulunan Dinamo Kiev, kendi sahasında Rennes’e 1-0’lık skor beraberinde yenilgiye uğradı. Fransız ekibinin galibiyeti getiren golünü ise Christopher Wooh kaydetti. Bu sonucun hemen ardından Rennes puanını 10 yaptığı sırada, Dinamo Kiev ise puansız kalmaya devam etti ve gruptan çıkma ihtimali de kalmamış oldu.

Avrupa Ligi’nde 5. hafta karşılaşmasında ise Rennes deplasmanda sarı- lacivertli temsilcimiz Fenerbahçe ile kıyasıya şekilde mücadele etmek için yeşil sahada karşı karşıya gelecek. Dinamo Kiev ise deplasmanda AEK Larnaca ile mücadele etmek için karşı karşıya gelecek.

Sarı- lacivertli temsilcimiz Fenerbahçe’nin de yer aldığı UEFA Avrupa Ligi B Grubu’nda çıkmış olduğu 4 maç sonunda 0 puan ile son sırada kalmış olan ve Avrupa Ligi’nden elenmesi durumu kesinliğe kavuşan Dinamo Kiev’in teknik direktörü Mircea Lucescu, Rennes’e karşı 1-0’lık skor ile almış oldukları yenilginin sonrasında konuştu.

Takımının tüm zorluklara karşı sahaya çıkabilmesi ve mücadele vermesini kutlayarak Rennes takımının çok güçlü bir takım olduğunu da vurguladı. Yaşanan tüm problemleri saha dışında bırakıp mücadele etmeye çalıştıklarını ve sadece fiziksel değil mental anlamda da kondisyonlarının düşük bir seviyede olduğunu, bunların da pek çok hataya sebebiyet verdiğini de ifadeleri arasına eklemiş oldu.

rennes

UEFA Avrupa Ligi B Grubu Puan Durumu

1- Fenerbahçe 10

2- Rennes 10

3- AEK Larnaca 3

4- Dinamo Kiev 0

Rennes ile karşılaşan Dinamo Kiev takımının mağlubiyet almasının ardından gruptan çıkma gibi bir ihtimali de kalmamış oldu. Maç sonucunda Rennes 10 puana ulaşarak temsilcimiz Fenerbahçe ile zirveyi paylaşan takım oldu. Temsilcimiz sarı- lacivertli Fenerbahçe ile 13 Ekim’de çıkmış olduğu maç sonrasında yenilgiye uğrayan AEK Lacarna ise daha önce Dinamo Kiev karşılaşmasından elde etmiş olduğu 3 puan ile 3. sırada yerini almakta.