Rennes Kendi Sahasında Vitesse İle Berabere Kaldı

Avrupa Konferans Ligi G Grubu 5. Hafta maçında Rennes, 25 Kasım Perşembe günü kendi sahasında Vitesse’yi konuk etti. Roazhon Park Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadele karşılıklı atılan goller ile 3 – 3 berabere sona erdi.

Ev sahibi Rennes’in gollerini Gaetan Laborde (3) kaydetti. Konuk takım Vitesse’nin gollerini ise Daan Huisman, Thomas Buitink ve Lois Openda attı. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçta rakibi ile berabere kalan konuk takım Vitesse, Avrupa Konferans Ligi’nde ilk beraberliğini elde etmiş oldu.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibi ile berabere kalan Rennes, Avrupa Konferans Ligi’nde ikinci beraberliğini almış oldu.

Rennes ve Vitesse Maçının Golleri, Asistleri ve Kart İstatistikleri

Avrupa Konferans Ligi G Grubu 5. Hafta mücaelesinin 9. Dakikasında ev sahibi Rennes, Martin Terrier’in asistinde Gaetan Laborde’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 39. Dakikasında ev sahibi Rennes, bu kez Birger Meling’in asistinde Gaeta Laborde’nin attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 0 yaptı.

Maçın 43. Dakikasında konuk takım Vitesse, oyuncusu Daan Huisman’ın attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 1 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 2  1 sona erdi. Maçın 69. Dakikasında ev sahibi Rennes, bu kez Baptiste Santamaria’nın asistinde bir kez daha Gaetan Laborde’nin attığı gol ile karşılaşmada durumu 3 – 1 yaptı.

Maçın 75. Dakikasında konuk takım Vitesse, Maximilian Wittek’in asistinde Thomas Buitink’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 3 – 2 yaptı. Maçın 90. Dakikasında konuk takım Vitesse, Million Manhoef’un asistinde Lois Openda’nın attığı gol ile karşılaşmada durumu 3 – 3 yaptı.

Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Rennes, rakibi Vitesse ile 3 – 3 berabere kaldı.Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Rennes’te Warmed Omari ve Kamal Deen Sulemana; konuk takım Vitesse’de ise Jacob Rasmussen, Lois Openda ve Maximilian Wittek ve Riechedly Bazoer maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Rennes ve Vitesse’nin Avrupa Konferans Ligi G Grubu Güncel Puan Durumu

Avrupa Konferans Ligi G Grubu 5. Hafta karşılaşmasında deplasmanda oynadığı maçta berabere kalan konuk takım Vitesse, haftayı 1 puan ile kapattı.

Böylece konuk takım Vitesse, Avrupa Konferans Ligi’nde 7 puan ile üçüncü sırada kendisine yer buldu. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibi ile berabere kalan ev sahibi Rennes, 1 puan aldı. Böylece ev sahibi Rennes, Avrupa Konferans Ligi’nde puanını 11 yaparak liderliğini sürdürmüş oldu.