Rennes Sahasında Hata Yapmadı

Fransa Ligue 1’in 14. Haftasında Rennes, 20 Kasım Cumartesi günü kendi sahasında Montpellier’i konuk etti. Roazhon Park’ta oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 2 – 0’lık skor ile kaybeden taraf konuk takım Montpellier oldu. Ev sahibi Rennes’e kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Martin Terrier ve Lovro Majer kaydetti. Bu sonuç ile birikte deplasmanda oynadığı maçta rakibine mağlup olan konuk takım Montpellier, Fransa Ligue 1’de bu sezon 5. Mağlubiyetini almış oldu. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibini mağlup etmeyi başaran ev sahibi Rennes ise Fransa Ligue 1’de bu sezon 7. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Rennes’e Galibiyeti Getiren Goller

Fransa Ligue 1’in 14. Haftasında oynanan mücadeleye ev sahibi Rennes, rakibi Montpellier karşısında Gomis, Bade, Aguerd, Traore, Truffert, Martin, Majer, Tait, Bourigeaud, Terrier ve Laborde 11’i ile başladı. Diğer yandan konuk takım Montpellier ise rakibi Rennes karşısında Omlin, Esteve, Sakho, Sambia, Ristic, Chotard, Savanier, Mollet, Gioacchini, Germain ve Mavididi 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin 8. Dakikasında ev sahibi Rennes, Hamari Traore’nin Martin Terrier’in attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Maçın 28. Dakikasında ev sahibi Rennes, Gaetan Laborde’nin asistinde Lovro Majer’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Maçın 41. Dakikasında konuk takım Montpellier’de Teji Savanier, maçın hakmi tarafından ikinci sarı karttan görmüş olduğu kırmızı kart ile oyun dışında kaldı. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 1 – 0 sona erdi. Maçın ikinci yarısında hem ev sahibi Rennes hem de konuk takım Montpeller, tehlikeli gol pozisyonları yakaladılar. Fakat her iki takımda son vuruşlarda başarılı olamadıkları için skor tabelasını değiştiremediler. Böylece ev sahibi Rennes, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Montpellier’i 2 – 0’lık skor ile mağlup etmeyi başardı. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Rennes’te Tait; konuk takım Montpellier’de Savanier, Mollet ve Ristic maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular. Ayrıca ev sahibi Rennes’te Assignon, Guirassy, Meling, Ugochukwu ve Doku; konuk takım Montpellier’de ise Makouana, Wahi, Cozza, Thuler ve Delaye oyuna daha sonradan dahil olan futbolcular oldular.

3 Puan Rennes’in Oldu

Fransa Ligue 1’in 14. Haftasında oynanan karşılaşmada deplasmanda oynadığı maçtan mağlubiyet ile dönen konuk takım Montpellier, haftayı puan alamadan kapatan takımlardan biri oldu. Böylece konuk takım Montpellier, Ligue 1’de 19 puan ile yedinci sırada kaldı. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan ev sahibi Rennes, 3 puanı hanesine yazdırdı. Böylece ev sahibi Rennes, Ligue 1’de puanını 25 yaptı ve ikinci sıraya yerleşmiş oldu.