Rizespor 3. Hafta Değerlendirmesi Hazırlandı

Rizespor, geçtiğimiz 2020/2021 sezonunda ligi 13. sırada bitirdikten sonra bu yaz transfer döneminde iddialı transferler yaptı. Fenerbahçe’den tecrübeli sağ bek Gökhan Gönül’ü transfer edip ona kaptanlık veren Karadeniz temsilcisi, Sebastian Holmen, Cemali Sertel, Alper Potuk, Tyler Boyd gibi Türkiye Ligi’nin bilinen isimlerini kadrosuna katarken Everton’dan Yannick Bolasie’yi de renklerine bağladı. Geçen sezona göre daha iddialı bir kadro kurarak lige iyi bir başlangıç yapmak isteyen ekibin kadrosunda Aminu Umar, Erik Sabo gibi önemli yabancı isimlerin de olduğu hesap edildiğinde bu beklenti de boşa değildi.

Rizespor’da Paradoks

Ancak Çaykur Rizespor’un geçtiğimiz 3 haftadaki performansının bu beklentileri karşılamayacağı ortada. Beşiktaş ile karşılaşarak sezonu açan Karadeniz temsilcisi, ligin son şampiyonuna karşı varlık dahi gösteremeden 3-0’lık mağlubiyetle ayrıldıktan sonra Karagümrük FK ile berabere kaldı ve 27.08.2021 tarihinde yapılan müsabakada Antalyaspor’a 3-2 mağlup olarak kötü gidişatını sürdürdü. Bu oyunların tamamında etkisiz bir oyun ortaya koyan Rize temsilcisinin oynadığı oyun ne kadrosuyla ne de gerçekten zor olan fikstürüyle açıklanabilir değil. Sahanın dışında Oğulcan Çağlayan davası nedeniyle gündemi meşgul olan ekibin sahanın içerisinde ise kafasının karışık olduğu anlaşılıyor ama bunun tam olarak nedenini anlamak mümkün değil.

Rizespor Etkisiz

Rizespor, belki diğer rakiplerine göre daha zor bir fikstürle sezona başladı. İlk maçını son şampiyonla ve diğer maçlarını ligin güçlü takımlarıyla yapan ekibin sezona istenen bir şekilde başlamaması mazur görülebilirse de sahada oynanan oyunun kesinlikle açıklanabilir bir tarafı yok. Bülent Uygun’un ekibi saha içi konsantrasyonu sağlamakta, rakibe tehlikeler yaratmakta oldukça zorlanır bir görüntü çiziyor. 27.08.2021 tarihinde oynanan FTA Antalyaspor maçında hakem Özgür Yankaya’nın her iki taraf adına da verdiği kararlar maçın önüne geçmiş olsa da Çaykur Rizespor’un bu maçta da iyi bir performans göstermediği oldukça ortada. Kadrosunun yarısından fazlasının takımdan ayrıldığı ve bu nedenle neredeyse yeniden bir kadronun yapıldığı ekibin bu oyunu hem teknik adam Bülent Uygun’u hem de Çaykur Rize’yi ne kadar mutlu eder ve nereye kadar bu oyunla gidebilirler bunu sezon boyunca göreceğiz.