Rizespor Kendi Sahasında Başakşehir’i Ağırlayacak

Spor Toto Süper Lig’in 42. ve son haftasında Çaykur Rizespor, 15 Mayıs Cumartesi günü kendi sahasında Medipol Başakşehir’i, konuk edecek. İki takım arasındaki bu Çaykur Didi Stadyumu’nda ve saat 18:00’da başlayacak. Bu karşılaşmayı haem Koray Gençerler yönetecek. Hakem Koray Gençerler’in yardımcılıklarını ise İbrahim Bozbey ve İlker Toprak yapacak.

Bu mücadele beIN SPORTS HD 2 ekraanından naklen olarak yayınlacak. Hatırlanacağı üzere Süper Lig’in birinci yarısında oynanan ilk maç, karşılıklı atılan goller ile birlikte 1 – 1 berabere sona ermişti. Bu maç öncesinde konuk takım Medipol Başakşehir, Süper Lig’de şimdiye kadar toplamış olduğu 45 puan ile 15. Sırada bulunuyor. Öte yandan ev sahibi Çaykur Rizespor ise Süper Lig’de şimdiye kadar toplamış olduğu 48 puan ile 12. Sırada yer alıyor.

Çaykur Rizespor ve Medipol Başakşehir’in Muhtemel 11’leri

Spor Toto Süper Lig’in 42. ve son haftasında oynanacak olan maçta Çaykur Rizespor ve Medipol Başakşehir kozlarını paylaşacak. Konuk takım Medipol Başakşehir’in rakibi Çaykur Rizespor karşısında Mert Günok, Ndayishimiye, Ravil Tagir, Rafael, Mbombo, Tolga Ciğerci, Edin Visca, Berkay Özcan, Danijel Aleksic, Deinz Türüç ve Crivelli 11’i ile maça başlaması bekleniyor.

Öte yandan ev sahibi Çaykur Rizespor’un rakibi Medipol Başakşehir karşısında Gökan Akkan, Meriah, Talbi, Moroziuk, Melnjak, Dokovic, Abdullah Durak, Tunay Torun, Sabo, Samudio ve Skoda 11’i ile karşılaşmaya başlaması bekleniyor. Ayrıca bu maç öncesinde konuk takım Medipol Başakşehir, Süper Lig’de dış sahada oynamış olduğu 19 maçtan 6 galibiyet, 4 beraberlik ve 9 mağlubiyet aldı. Öte yandan ev sahibi Çaykur Rizespor ise Süper Lig’de iç sahada oynamış olduğu 19 maçta 7 galibiyet, 7 beraberlik ve 5 mağlubiyet aldı.

Çaykur Rizespor ve Medipol Başakşehir’in Form Durumu

Spor Toto Süper Lig’in 42. ve son haftasında Çaykur Rizespor ile Medipol Başakşehir karşı karşıya gelecek. Bu maç öncesinde konuk takım Medipol Başakşehir, Süper Lig’de oynadığı son 5 maçtan 2 galibiyet ve 3 beraberlik aldı. Öte yandan ev sahibi Çaykur Rizespor ise Süper Lig’de oynadığı son 5 maçtan 2 galibiyet ve 3 mağlubiyet almış oldu.