Saha Dışında Zirvede Olan Sosyal Medyanın Yıldız Futbolcuları

Saha içinde yıldız olan sporcular saha dışında sosyal medya hesapları ile de ön plana çıkıyorlar. Takipçi sayıları ile dudak uçuklatan yıldız isimlerin tepesinde ise herkesin bildiği bir isim yer alıyor. İtalyan ekibi Juventus’ta mücadele veren Cristiano Ronaldo, listenin zirvesinde toplam 530 milyona yakın takipçi sayısı ile yer alırken sosyal medyanın en popüler ismi konumunda da yer alıyor.

Her geçen gün takipçi sayısı artan yıldız futbolcunun; Instagram, Twitter ve Facebook olmak üzere 3 sosyal medya hesabı bulunuyor. Dünyanın en çok takip edilen kişisi olan Ronaldo, her 3 hesabında toplam 528.7 milyon sayıda takipçiye ulaşmış durumda. Serie A’da sona erecek sezonda toplam 29 golle de zirvede yer alan ismin; Instagram’da 288 milyon, Twitter’da 92.1 milyon ve Facebook’ta ise 148.6 milyon takipçisi bulunuyor.

Ronaldo’u ise toplam 309.8 milyon takipçi sayısı ile Arjantinli yıldız Lionel Messi takip ediyor. 2. Sırada yer alan Messi, son dönemlerinde hedeflediği başarılara ulaşamaması ile gündeme gelirken yönetimle yaşadığı gerginlikle de gündemde yer almaya devam ediyor.

En popüler üçüncü isim ise Brezilyalı yıldız Neymar. Ronalde ve Messi’yi takip eden Neymar, popülerliğini arttırmaya da devam ediyor. 29 yaşındaki futbolcu, toplam 287.3 milyon takipçi sayısıyla en popüler isimler arasında yer alıyor.

Sosyal Medyanın En Popüler 50 İsminde 2 Sporcu Daha Var

Sosyal medya hesaplarında dudak uçuklatan takipçi sayıları ile 3 ünlü isim yer alırken ilk 50’ye giren 2 farklı branştan daha sporcu yer alıyor. Hint kriketçi Virat Kohli, toplam 207.4 milyon takipçi sayısı ile yer alırken ABD’li basketbolcu LeBron James ise toplam 160.5 milyon takipçi sayısı ile rekor seviyede sporcu tarafından ilgi görüyor.

Süper Lig’in Sosyal Medyadaki En Popüler İsimleri

Süper Lig’in en popüler ismi Fenerbahçe’de forma giyen Mesut Özil olurken 88.4 milyon takipçi sayısı ile bu başarıyı elinde tutuyor. Listenin ikinci sırasını ise Galatasaray’ın Kolombiyalı futbolcusu Radamel Falcao, 43.6 milyon takipçi sayısı ile elinde bulunduruyor.