Şampiyon Beşiktaş Kupalarına Kavuştu

Spor Toto Süper Lig’de 2020 – 2021 sezonunu 84 puan ile birinci olarak tamamlayan teknik direktör Sergen Yalçın yönetimindeki Beşiktaş, tarihindeki 16. şampiyonluğa ulaşmış oldu. Geçtiğimiz günlerde Ziraat Türkiye Kupası finalinde rakibi Fraport TAV Antalyaspor’u da mağlup etmeyi başaran siyah beyazlı takım, sezonu çifte kupa ile kapatmış oldu. Ayrıca geçtiğimiz gün Beşiktaş, Vodafone Park’ta düzenenlenen tören ile lig kupasına kavuşmuş oldu.

Törenden hemen önce futbolcular ve futbolcuların aileleri saha içerisindeki tribünde hazır olarak beklediler. Siyah beyazlı kulübün şampiyonluk kupası ise özel bir organizasyon eşliğinde Vodafone Park’a getirildi. Bu organizasyonun sporluğunu ise “Getir” yaptı. Törende Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve siyah beyazlı yöneticilerde yerlerini aldılar. Kutlama esnasında Beşiktaş’ın 1956 – 1957 sezonundan bu yana elde ettiği lig kupaları dev ekranda gösterildi.

Şampiyonluk Coşkuyla Kutlandı

Beşiktaş’ın Vodafone Park’ta düzenlenen şampiyonluk törenine ünlü isimlerden Eypio, Ömür Gedik, Aynur Aydın, Reynmen, Gökhan Tepe, Hayko Cepkin, Murat Boz ve Mustafa Sandal, verdikleri mini konserler ile eşlik ettiler. Öte yandan siyah beyazlı futbolcular, kupa seramonisine çıkarken kendi belirledikleri şarkılar ile sahneye çıktılar. Tören sırasında siyah beyazlı takımın unutulmaz isimlerinden malzemeci Süreyya Soner, sahneye çıktı ve kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Öte yandan şampiyonluk kutlamasına katılan taraftarlar, en büyük desteği ve ilgiyi şampiyonlukta büyük rol oynayan teknik direktör Sergen Yalçın ve yardımcıları Murat Şahin ile Ozan Köprülü’ye gösterdi.

Nihat Özdemir’e Tepki Gösterildi

Beşiktaş’ın Vodafone Park’ta 16. şampiyonluğunu kutladığı bu coşkulu organizasyona katılan bir diğer önemli isim ise Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir oldu. Başkan Nihat Özdemir, Beşiktaş’ın kupasını vermek üzere sahneye çıktığında kutlamaya katılan taraftarlar tepki gösterdi. Ardından Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, konuşma yapması ise Başkan Nihat Özdemir’e mikrofon uzattı fakat Nihat Özdemir, bu teklifi geri çevirdi. Daha sonra Beşiktaş’ta kupa tecrübeli futbolculardan Atiba Hutchinson ile Necip Uysal’a teslim edildi. En sounda ise bütün futbolcular, teknik heyet ve aileler birlikte kupayı kaldırarak coşkulu anlar yaşadılar.