Şampiyonlar Ligi Finali’nin Maç Topu Tanıtıldı

Şampiyonlar Ligi’nde final heyecanı bu sezon İstanbul’da yaşanacak. Hazırlıklarına hızla devam edilen organizasyonun finalinde oynanılacak olan maç topu görücüye çıktı. Adidas ve UEFA, Şampiyonlar Ligi finali için klasikleşen ‘starball’ tasarımını kullandı.

Öte yandan 20. yılını kutlayan ‘starball’ tasarımı, bu sezon İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Şampiyon Ligi’nin finalde kullanılacak resmi maç topları için özel bir edisyon hazırladı.

Tanıtımı yapılan resmi maç topunun tasarımında topun üzerinde yer alan kabartmalı yıldızlarda Şampiyonlar Ligi kupasının ve ‘İstanbul 2021 Final’inin vurgusu yapıldı. Ayrıca geçmişte düzenlenmiş olan Şampiyonlar Lig’lerinin topun üzerinde bulunan altıgenler içerisinde şehir ve tarih bilgisiyle ve kırmızı şeritlerle özel olarak belirtildiği görüldü.

20. Yıla Özel Edisyon

Bu sezon 20. yılını kutlayan ‘starball’ tasarımı, ‘FINALE ISTANBUL 21’ adı altında bambaşka bir dizayn tasarladı. Özel olarak hazırlanan bu edisyonda, hem geçmişi hem de bugünü adeta tek bir yüksek performanlı topta birleştirdi. Bu özel edisyonda, UEFA Şampiyonlar Ligi’nin son 20 yılındaki tüm tasarımlar biraraya getirildi.

Final maçı için hazırlanan resmi maç top üzerinde yer alan altıgenlerin içerisindeki ince kırmızı çizgiler daha önce gerçekleştirilen Şampiyon Ligi finallerinin tarihlerini ve oynadıkları şehirleri gösteriyor.

Öte yandan topun üzerinde bulunan ve bütün yüzeye dağılan kabartmalı yıldızlarda ise FINALE ISTANBUL 21’e özel bir tasarım yer alıyor. Son olarak resmi maç topunun üzerinde yer alan kupa simgesi ise İstanbul’da oynanancak olan finali belirtiyor.

Resmi Maç Topunun Detay ve Özellikleri

29 Mayıs 2021 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek olan Şampiyon Ligi finali için UEFA ve Adidas işbirliği ile maçta kullanılacak top için özel bir edisyon hazırlandı. Tanıtımı yapılan bu resmi maç topunda termal olarak birbirine bağlanmış altıgen paneller yer alıyor. Ayrıca topun üzerinde üst üste gelen yıldızlar ve topun sahip olduğu dokulu kaplaması futbolculara daha rahat bir denge, daha rahat bir kontrol ve güvenli bir tutuş sunuyor.

Öte yandan resmi maç topunda bulunan sürdürelebilir tutkal, futbolculara saha içerisinde daha fazla hassasiyet sağlamak ile birlikte adeta kusursuz bir yüzey ve oldukça geliştirilmiş bir ilk temas imkanı sağlıyor.