SARI KIRMIZLI TAKIM GALATASARAY TRANSFERDE DÜĞMEYE BASTI

Sarı kırmızlı takım Galatasaray bu yeni sezon öncesinde kadrolarında yeni bir yapılanma ile başlayan takım yaz transfer sezonunda birçok genç ve potansiyeli yüksek oyuncular transfer ederek kadrosunu güçlendirmişlerdi.

Sarı Sarı-kırmızılı takım Galatasaray devre arası transfer dönemi yaklaşırken teknik direktör tecrübeli isim Fatih Terim ve sarı-kırmızılı takımın başkanı Burak Elmas transfer dönemi öncesinde bir araya gelecekler.

Süper Lig’de verilen milli arayın tecrübeli teknik direktör Fatih Terim takımındaki taktiksel anlamda ki eksikleri gidermek için çalışmalara başladı.

GALATASARAY’IN 6 NUMARA ARAYIŞI DEVAM EDİYOR

Sarıkırmızılı takımın bu sezonki en çok problemli olduğu bölge 6 numara pozisyonu oldu. Sarıkırmızılı takımda Geçtiğimiz sezon kiralık olarak kadrosunda bulundurduğu Portekizli genç oyuncu GedsonFernandes’in yokluğu bir hayli orta sahada belli oluyor. Geçen sezon sarı kırmızılı takım ile ortaya koymuş olduğu performansı ile sarı kırmızılı taraftarın ve teknik eğitim beğenisini kazanan genç oyuncu yaz transfer döneminde kadroya katılmak için çok fazla uğraşılmış ancak kulübü genç oyuncuyu göndermek istememişlerdi.

Sarı kırmızılı takım 6 numara için alternatif isim arayışlarına başlayan takım yaz transfer döneminde de çok istenilen Malili 24 yaşındaki oyuncu AliouDieng için Mısır ekibi Al AhliKulübü ile sarı-kırmızılı yönetim bir kez daha masaya oturması bekleniyor.

Tecrübeli teknik adam Fatih Terim de kadroda görmek istediği Malili oyuncu için oldukça istekli. Öte yandan Malili futbolcu kariyerine Avrupa’da devam ettirmek istemesi nedeniyle sarı kırmızı takım Galatasaray’ın elini güçlendiriyor.

24 yaşındaki Malili oyuncu Aliou Dieng Mısır Kulübü Al Ahli ile 30 Haziran 2026 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. 24 yaşındaki oyuncunun bonservis bedeli ise yaklaşık olarak 2 Milyon Euro civarında.

Sarı-kırmızılı takım Malili oyuncu dışında İngiliz kulübü Arsenal’de istediği kadar süreyi alamayan ve kariyerine başka takımda devam etmek isteyen oyuncu Elneny ve Roma’dan da Diawara transfer listesinde yer alıyor. Süper Lig ekiplerinden Konyaspor’un orta saha oyuncusu Hadziahmetovic ‘in de sarı-kırmızılı takımı transfer listesinde yer alan oyunculardan birisi oldu.

BREZİLYALI OYUNCU GUSTAVO ASSUNCAO İLE YOLLAR AYIRLIYOR

Sarı kırmızılı takımın yaz transfer döneminde kadrosuna kattıkları genç oyuncu Gustavo Assuncao ile devre arasında da yolların ayrılması bekleniyor.

Genç oyuncu takım daki 6 numara problemini çözmek için kadroya dahil edilmişti ancak fiziksel ve taktiksel olarak zayıf kalan genç oyuncu kısa süre içerisinde istenilen seviyeye de ulaşamamış olması onun gönderilecek listesine girmesine neden oldu. Tecrübeli teknik adam Fatih Terim’in de kendisine verdiği şansı iyi değerlendiremeyen genç oyuncu takıma ve lige adapte olmak ta belki de sorun yaşadı.

21 yaşındaki genç oyuncu süper lig de sarı kırmızlı takım ile bu sezon 5 süper lig karşılaşmasında 134 dakika sahada kala bildi.