SARI KIRMIZLI TAKIM UEFA’YA BAŞVURUSUNU YAPTI

Sarı kırmızlı takım Galatasaray bu sezon UEFA Avrupa liginde yoluna devam eden temsilcimiz kendi sahsında oynadıkları son Lokomotiv Moskova karşılaşmasında sahadan 1 – 1 ‘Lik beraberlik ile ayrılmışlardı.

Sarı kırmızlı takım maç içerisinde kural hatası olduğu gerekçesi ile UEFA ‘ya kural hatası için başvuruda bulundular.

Sarı kırmızılı kulüp UEFA’ dan hükmen olarak galip sayılmalarını yada karşılaşmanın yeniden oynatılması tekrarlanması için başvurusunu yaptılar.

KURAL HATASI DÜŞÜNÜLDÜĞÜ İÇİN SARI KIRMIZLI TAKIM UEFA’DA

Sarı kırmızlı takım kendi sahasında ki UEFA Avrupa Ligi’nde 1-1 biten Lokomotiv Moskova maçıyla ilgili kural hatası olduğu gerekçesi ile UEFA’ ya kural hatsında başvurusunu yaptılar.

UEFA Avrupa liginde temsilcimiz Galatasaray yenilgisiz grup aşamasında yoluna devam ederken 4. Hafta karşılaşmaları sonrasında 8 puan ile grubunda liderlik koltuğunda oturuyorlar.

4. hafta karşılaşmasında sarı kırmızlı takım kendi sahasında konuk ettikleri Lokomotiv Moskova maçında ilginç olaylar yaşandı.

Zorlu karşılaşmada sarı kırmızlı takım Galatasaray rakip yarı sahada atak geliştirirken Lokomotiv Moskova’da Dmitry Zhivoglyadov, 90+2’de Kerem Aktürkoğlu’na faul yaptı. Rakip takım bu faul sonrasında genç hakem SandroScharer, Dmitry Zhivoglyadov’a sarı kart gösterecekken sahada bir anda ortalık karıştı. Oyuna sonradan dahil olan M. Diagne oyunu hemen devam ettirmek için adlığı topu hemen oyuna sokmak isteyen golcü isim M. Diagne rakip takımda kiDimitri Barinovonu sert müdahale ile engellenmek istendi.

Bu sert müdahale sonrasında sahada her iki takım oyuncuları da birbirlerine girmiş oldular ve büyük bir tartışma sahada yaşanmış oldu.

GALATASARAY HÜKMEN GALİP SAYILABİLİR

Ortalığın sakinleşmesini bekleyen genç hakem bu arada bu olayların tamamı da maçın 4 dakikalık uzatma süresi içinde oluyor.

Saha içerisinde ki olayların sakinleşmesi ile genç hakem SandroScharer iki takım dan da uyaracağı oyuncuları yanına çağırırken hakemin elinde de sarı kartı vardı. Yaşanan gergin olaylar sonrasında genç hakem Sandro Scharer sarı kırmızlı takım da ilk önce M. Diagne ‘ye sarı kartı nı çıkarttı ve sonrasında Rus ekibi Lokomotiv Moskova’ da Barinov’ a da sarı kartını gösterdi.

Oyun içerisinde ilk pozisyonda Kerem Aktürkoğlu’na faul yapan isim Zhivoglyadov ilk pozisyonda sarı kartını görmüştü. Saha içinde ise karışan olaylar sonrasında Zhivoglyadov hakem SandroScharer tarafında ikinci kez sarı kartı gösterildi ki oyuncu ne olduğunu anlamadığı pozisyon sonrasında oyunda kalarak karşılaşmaya devam etti.

Bu olaylar sonrasında sarı kırmızlı yönetim yaptıkları açıklamada UEFA Avrupa Ligi E Grubu dördüncü haftasında 04.11.2021 tarihli Lokomotiv Moskova maçındaki kural hatası nedeniyle tarafımızdan, hükmen galibiyet, bu talebimiz kabul görmezse maçın tekrar oynanması talebi ile UEFA nezdinde gerekli hukuki başvuruyu yapmıştır.

Sarı kırmızlı yönetimin bu başvurusundan bir şey çıkmayacağı aslında çok net UEFA ‘nın karşılaşmanın bu kararında maçın Galatasaray ‘ a hükmen verilmesi veya karşılaşmanın tekrardan oynatılması gibi bir durum söz konusu olacağını sanmıyorum.