SARI LACİVERTLİ TAKIM FENERBAHÇE PENALTI ATAMIYOR

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe bu sezon Süper Lig’de ve UEFA Avrupa Liginde Kazandıkları penaltıları gole çevirmekte sıkıntı yaşıyorlar.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe bu sezon kazandıkları 5 penaltının sadece 2’sinde topu rakip filelere gönderebilen sarı lacivertli takım kaçan 3 penaltısı sonrasında Süper Lig’de 2 puan ve UEFA Avrupa Liginde ise 4 puan kaybettiler.

FENERBAHÇE’NİN PENALTICISI KİM?

Sarılacivertli takım Fenerbahçe bu sezon içerisinde kaçırdığı penaltı atışları Avrupa’da ve Süper Lig’de önemli karşılaşmalarda puan kayıpları yaşamalarına neden oldu.

Bu sezon UEFA Avrupa Liginde Ülkemizi temsil eden sarı-lacivertli takım Fenerbahçe Avrupa Ligi’nde bu sezon çok da iyi bir başlangıç yapamadılar. Fenerbahçe grupların da geride kalan 4 maç sonrasında 3 sırada yer alan temsilcimiz Fenerbahçe ilk puanını Belçika’da Antwerp deplasmanında ilk yarıda buldukları üç gol ile almışlardı.

Avrupa Ligi’nde sarı lacivertli takım Fenerbahçe Grup aşamasında 3 penaltı kazandılar.  Temsilcimiz kazandıkları bu penaltıların sadece birisini rakip filelere gönderildiler.

Sarı lacivertli takım Avrupa Ligi’nde ilk karşılaşmasında Almanya’da E. Frankfurt Karşısında ilk penaltısını kaçırmışlardı. Zorlu mücadelede yıldız oyuncusu Mesut Özil ile 1-0 öne geçen sarı-lacivertli takım Fenerbahçe rakip takımın golüne engel olamayarak Karşılaşmanın sonlarına 1-1 beraberlikle girilmişti.

Zorlu karşılaşmanın uzatma dakikasında sarı lacivertli takım kazanılan Penaltı atışında topun başına geçen isim Yunan oyuncu DimitrisPelkas kaçırdığı penaltı sonrasında takımı galibiyet şansını da kaçırmış olarak sahadan 1 puan ile ayrılmalarına neden olmuştu.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Avrupa Ligi’nde gruptaki 3. maçında ise Belçika ekibi Antwerp karşısında 2 penaltı kazandılar. İlk penaltıda golcü oyuncusu E. Valancis ile direğe takılan sarı lacivertli takım ikinci penaltı atışında ise bu kez topu rakip filelere göndererek karşılaşmada takımını 2 – 1 öne geçirmişti. Bu penaltı sonrasında karşılaşmanın ilk yarısını önde tamamlayan sarı lacivertli takım Fenerbahçe karşılaşma sonunda Belçika ekibi Antwerp ile 2 – 2 beraberlik ile sahadan ayrılmışlardı.

FENERBAHÇE’DE DÜŞÜŞ KAÇINILMAZ OLDU

Sarı lacivertli takım bu iki maçta da kaçan penaltılar nedeniyle 4 puandan olan Fenerbahçe gruptaki liderlik şansını da kaçırmış oldular.

Sarı lacivertli takım Süper Lig’deki ilk penaltısını Süper Lig’in son haftasında milli ara öncesinde Kayseri Spor müsabakasında kazanan Fenerbahçe penaltıdan yararlanamamışlardı.

Fenerbahçe takımda topun başına geçen isim irfan Can olurken penaltı vuruşundan yararlanamayarak takımını öne geçirmeyi fırsatını kaybetmişti.  Maçtaki ikinci penaltısını ise uzatma dakikasında geldi.  Bu kez topun başına geçen isim yıldız oyuncu Mesut Özil’e gole çevirerek son anda rakibinden Kayserispor’ dan 1 puanı kapmışlardı.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe bu sezon penaltıları gol çevirme de zorluk yaşayan takım en önemli sorunu yıldız isim Mesut Özil ‘in sahada olamayışı oldu diye biliriz. Bu sezon Fenerbahçe penaltılar da % 40 başarı göstere bilen takım geçen sezonun gerisinde kaldılar.