SARI LACİVERTLİ TAKIM FENERBAHÇE’NİN YENİ TEKNİK DİREKTÖR ADAYLARI

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ de bu sezon başında takımın başına ikinci kez getirilen Portekizli teknik adam VitorPreira dönemi ikinci kez son buldu.

Fenerbahçe ‘de ikinci kez takımın başına getirilen Portekizli teknik adam VitorPreira sarı lacivertli takımın başında ikinci döneminde de sadece 5,5 ay gibi kısa bir süre kalarak takımın başında ki görevine son verildi.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe yönetimi tarafından Portekizli teknik adam VitorPreira’ nın sözleşmesi feshetti.

Yeni teknik direktör arayışlarına başlayan sarı lacivertli takımın yönetim listesini belirlemeye başladı.

Teknik direktörlük için arayışlara başlayan sarı laciverti yönetimin listesinde Kenan Koçak, Farıoli, Fonseca ve SlavenBilic isimleri yanın da İsmail Kartal ‘da yer alıyor.

FENERBAHÇE İÇİN KENAN KOÇAK’A İÇİN İZİN ÇIKMADI

Teknik direktör adaylarını belirleyen sarı lacivertli yönetim A Milli Takım’da yardımcı antrenörlük görevinde bulunan Kenan Koçak ile yakından ilgilenirken en güçlü isimlerden birisi olsa da Milli Takımlar teknik sorumlusu Hamit Altıntop yaptığı açıklamada Kenan Koçak ‘ı Fenerbahçe’ ye vermeye niyetlimiz yok diyerek konuyu kapattı diye biliriz.

Son Fenerbahçe ve Beşiktaş derbisinde de karşılaşmayı tribünden takip eden A Milli Takım’da yardımcı antrenörlük görevinde bulunan Kenan Koçak ile Ali Koç arasında ki maç sonun da ki yakınlaşma da acaba takımın başına getirmek istiyor mu olsa da Hamit Altıntop yaptığı açıklama ile bu transferin başlamadan son bulmasına neden oldu diye biliriz.

FENERBAHÇE’DE YABANCI TEKNİK DİREKTÖR ADAYLARI

Sarı lacivertli takım da yabancı teknik direktörler adayları arasında da yakında tanıdığımız iki isim var.

Daha önce siyah beyazlı takımı Beşiktaş ‘ı da çalıştıran 53 yaşındaki Hırvat teknik direktör Slaven Bilic sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ nin teknik direktör adayları arasında güçlü bir isim olarak ilk sırada yer alıyor.

Çin ekibi BJ Guoan ile aktif olarak teknik direktörlük görevine devam eden Hırvat teknik adamın Çin kulübü ile sözleşmesi 31 Aralık 2022 yılında sona erecek.

UEFA-Pro lisans sahip olan teknik direktör 4 – 2 – 3 – 1 tercih edilen dizilişi.

Yabancı teknik direktör adayları arasında 48 yaşındaki bir Portekizli Paulo Fonseca yer alsa da Vitor Pereira ile aynı sistem ve ise oynamayı seven Portekizli çalıştırıcı takımın basına gelme ihtimali daha düşük. Şu anda herhangi bir kulüp ile çalışmayan Portekizli isim en son Roma takımının teknik direktörlük görevini yapmıştı.

UEFA-Pro lisans sahip olan PauloFonseca 3 – 1 – 4 – 2 tercih edilen saha dizilişi.

Yabancı teknik direktör adayları arasında Fatih Karagümrük’den bu hafta görevine son verilen 32 yaşındaki İtalyan Francesco Farioli’ de gündemlerinde.

UEFA-B lisans sahip olan genç teknik adam büyük olasılık ile sarı lacivertli takımın tercihlerinden olmayacak.

FENERBAHÇE’DE SEZONUN GERİ KALANI İÇİN EN İYİ İSİM İSMAİL KARTAL

Sarı lacivertli takımın eski oyuncularından bir dönem de teknik direktörlüğünü yaptığı İsmail Kartal sezonun geri kalanı için en doğru teknik direktör adayıdır.

2014 – 15 sezonun da takımın başında 46 maça çıkan İsmail Kartal 2,17 puan ortalaması yakalan teknik direktör en güçlü aday.

UEFA-Pro lisans sahip 60 yaşındaki İsmail Kartal 4 – 2 – 3 – 1 tercih edilen dizilişi.