Sarıyer’den Barça’ya Yolculuk

Sarıyer Belediyesi Kadın Futbol Takımı altyapısında antrenmanlara çıkan henüz 10 yaşındaki Derin Çimen Döngel Dünya devi İspanya La Liga Santander ekibi Barcelona’nın Türkiye’de bulunan Barca Academy İstanbul Beko Futbol Okulu’na burslu olarak kabul aldı.

Sarıyer Belediyesi Kadın Futbol Takımı’nın altyapısında top koşturan henüz 10 yaşındaki minik futbolcu Derin Çimen Döngel, Dünya çapında farklı ülkelerden sporculara eğitim veren Dünya devi İspanyol Barcelona kulübünün Türkiye’de faaliyetini devam ettiren Barca Academy İstanbul Beko Futbol Okulu eğitimini sürdürmesi kapsamında burs kazandı.

Altyapısı ile futbolda çığır açmış Barcelona kulübünün resmi futbol okulu Barça Academy İstanbul Beko’da gelişimine devam edecek olmanın haklı gururunu yaşayacak olan Derin Çimen Döngel’in mutluluğu gözlerinden okunuyor.

Futbol oynamaktan keyif alıyor

Henüz 2 yıl önce 8 yaşındayken Sarıyer Belediyesi yaz okuluna kayıt yaptırılan Derin Çimen Döngel yaşadığı haklı gururu “Daha önce okulda oynuyordum. Sonra babama futbol oynadığımı söyledim. O da beni yaz spor okullarına yazdırdı.

Forvet oynamaya başladım. Aldığım eğitim sayesinde Barca Academi’yi kazandım. Futbol oynamak beni çok mutlu ediyor. İleride ünlü bir futbolcu Türkiye’nin gururu olmak istiyorum. Yaz döneminde antrenman yaptığım ve gördüğüm eğitimin bana çok faydası oldu” cümleleriyle duygularını aktardı.

Antrenörü guru duyuyor

Sarıyer Belediyesi Kadın Futbol Takımı Antrenörü Didem İskender Sinir, Derin Çimen Döngel’in elde etmiş olduğu bu başarı sonrasında yaptığı açıklamada ” Çimen ile yaz spor okulları kayıtlarında tanıştık. Eğitimlere devam ettik. Yaşı küçük olması nedeniyle onu yaz spor okullarının altyapısına çağırdım.

Orada kendinden büyüklerle antrenmanlara çıkardık. Yetenekli olduğunu düşündüğümüz için aklımıza bir fikir geldi. Barcelona’nın spor okulları projesi olduğunu biliyordum.

Onlarla iletişime geçtik. Çimen‘i izlediler, hayran kaldılar ve okula kabul ettiler. Futbol erkek oyunu gibi gözükse de böyle değil. Çok iyi kadın futbolcular yetişiyor. Sayısı yüzü aşkın kulübümüz var. Bu nedenle çocuklarınız lütfen kısıtlamayın.” sözlerine yer verdi.

Büyük destek veriyor

Dünya devi Barcelona’nın Türkiye’de faaliyet gösteren okulu Barça Academy İstanbul Beko, 4 yaş ile 14 yaş arasında bulunan erkek ve kız çocuklarına futbol ile ilgili bilgi ve yeteneklerini geliştirme, tam potansiyellerine ulaşmaları adına onları daha iyi birer futbolcu yapma adına çalışmalarda bulunuyor. Kurulduğundan bu ya da 6.000’den fazla genç yeteneğe imkân sunan Barça Academy İstanbul Beko, Türkiye’deki faaliyetlerinin 7. yılına imza attı.