Şenol Güneş Fenerbahçe’yi Rachid Ghezzal Ve Salih Uçan İle Devirme Planları

Siyah beyazlı takım Beşiktaş sezona kötü başlamış olsalar da tecrübeli teknik adam Şenol Güneş’ in takımın başına geçmesi ile alınan galibiyetler ve iyi oyun ile yeniden zirvede yer aldılar.

Süper Lig’ de Beşiktaş 25 karşılaşmada 49 puan toplayarak 3. Sırada yer alırken 27. Haftada Kadıköy’ de derbide sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ nin konuğu olacaklar.

27. haftanın en önemli zirveyi yakından ilgilendiren karşılaşmada kazanan takımın büyük bir avantajı elde ederken kaybedenin ise büyük yara alacağı derbide Şenol Güneş ve Jorge Josus’ un bu derbiyi kimin kazanacağı merak ediliyor.

İki tecrübeli teknik adamın da derbiye özel olarak hazırlıklarına devam ederken Şenol Güneş zorlu deplasmanda galip gelmenin planlarında iki oyuncusuna çok güveniyor.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fenerbahçe derbisinde özellikle Rachid Ghezzal ve Salih Uçan’ a özel görevler vereceği ve derbide bu iki isme çok güveniyor.

Rachid Ghezzal Varsa Beşiktaş Yarışın İçinde Olur

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘In 30 yaşındaki Cezayirli oyuncusu Rachid Ghezzal takımı için ne kadar önemli bir isim olduğunu uzun süre sonra İstanbulspor maçında saha dönerek göstermiş olduğu performansı ile bunu gösterdi.

Fenerbahçe derbisinde de takımı için oldukça kritik bir isim olacak Rachid Ghezzal oyun kurucu olarak derbide büyük rol oynayacak. Rakip yarı sahada topu tutup oyunu rakip yarı sahada oynanmasında topu oralarda döndürmede Fenerbahçe karşısında önemli olacak.

Oyunun kurulumunda Rachid Ghezzal’ a Şenol Güneş derbide özel görev vererek takımımın ataklarının başlanacak ismi olacak. Duran toplarda ki etkinliği harika isabetli ortaları ile maçın kilit isimlerinden olacak.

Rachid Ghezzal oyunun içinde olduğu zaman yanında ki isimleri de oyunun içine alarak Onur Bulut, Cenk Tosun gibi isimleri ile etkili pasları ile rakip yarı sahada gol pozisyonlarına sokması bekleniyor.

Oyun aklı olarak sarı lacivertli takım da bu bölge de Rachid Ghezzal kalsın da yarışacak bir tek İrfancan Kahveci olsa da iki oyuncuyu kıyaslamak çok da doğru olmaz.

Salih Uçan Orta Sahada Fenerbahçe Karşısında Kariyer Maçı Yapabilir

Siyah beyazlı takımın orta sahada ki isimlerinden Salih Uçan Fenerbahçe derbisinde isi çokta kolay olmayacak.

Orta sahası güçlü ikil mücadeleyi sevene Fenerbahçe’ de Salih Uçan gösterecek olan performansı ile kariyerinin en önemli maçlarından birisini oynaya bilir.

Fiziksel anlamda güçlü olan Salih Uçan sarı lacivertli takımın orta sahasına yapacağı baskıcı presi ile rakibine orta sahada İsmail ve Zajc karşısında önemli bir sınav verecek.

Takımın tecrübeli teknik direktörü Şenol Güneş tempolu ir oyun oynamak istemesi normal karşılamak ile beraber bunu elinde ki kadro ile maçın geneline yayması biraz zor olacaktır.