Şenol Güneş ve Emre Belözoğlu Aynı Çatıdalar

A Milli Futbol Takımının EURO 2020 macerasının bitmesi ile tüm gözler teknik hoca Şenol Güneş’e çevrilmişti. Avrupa Şampiyonası’na katılan 24 takım arasından en kötü performans sergileyeni olarak akıllarda kalan A Milli Futbol Takımı, turnuvaya erkenden veda etmişti. Bu vedanın ardından sorumluluğu üzerine alan teknik hoca, şimdi de yepyeni bir gelişme ile gündeme geldi.

Turnuva sonrası yapacağı basın açıklaması beklenirken Fenerbahçe’nin yola devam etmeme kararı aldığı Emre Belözoğlu ile görüştüğü haberi gündeme bomba gibi düştü. Şenol Güneş’in Belözoğlu ile Rumeli Hisarında toplam 6 saat süren görüşmesi arkasında birçok soru işareti bıraksa da Güneş’in Belözoğlu ile aynı çatıda olmak istediği düşünülmüştü. Güneş’in elinde birçok dosya olması da bu düşünceyi desteklemişti.

Yardımcı Antrenör Mü? Yoksa Sportif Direktör Mü?

Şenol Güneş, EURO 2020’de elde edilen başarısızlığın ardından eleştiri oklarının hedefi olmuştu, ardından deneyimli çalıştırıcının teknik ekibinde bulunan isimlerin de yeterliliği tartışmalara yol açmıştı. Turnuvayı bitiren Güneş, çarşamba günü Emre Belözoğlu ile görüşmüş ve aynı çatı altında olmak istedikleri düşünülmüştü. Fakat Belözoğlu’nun yardımcı antrenör olarak mı ekibe katılacağı yoksa sportif direktör olarak mı görev alacağı sorusu merak konusu olmaya başladı. Merak konusunun ilerleyen günlerde yanıt kazanacağı düşünülüyor.

Güneş’in Belözoğlu Açıklamaları

Şenol Güneş’in Belözoğlu ile olan bu görüşmesi taraftarları şaşırtmadı çünkü Güneş, Belözoğlu’nun kadrosunda olmasını istediğini Nisan ayında açıklamıştı. Açıklamalarında Belözoğlu’nun sportif direktörlüğünden ve antrenörlüğünden bahseden Güneş, aynı zamanda Belözoğlu’nu beğendiğini de dile getirmekten çekinmemişti.

Emre için Fenerbahçe olmasaydı bizimle de çalışabilirdi diyen Güneş, sözlerine Emre’yi gündemlerinde hep tuttuklarını da dile getirdi. Emre’nin sportif direktörlük mü yapacağı yoksa antrenör mü olacağı kararsızlığına çözüm bulmasını tavsiye eden Güneş, Emre’nin her ikisini de yapabilecek biri olduğunu dile getirdikten sonra karar vermesi gerektiğini de açıklamalarında dile getirmişti. Emre’nin antrenörlüğe daha yakın olduğunu ve futbol bilgisinin çok yüksek olduğunu da dile getiren teknik hoca, Belözoğlu’nun 1 numara olabilecek biri olduğunu söyleyerek sözlerini noktalamıştı.