Şenol Güneş’ten Derbi Yorumu

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, geçtiğimiz günlerde spor medyasının önemli yazar ve yorumcuları ile birlikte video konferans aracılığıyla bir toplantı gerçekleştrdi. Şenol Güneş, gerçekleşen çevrim içi sohbet toplantısında çarpıcı konulara değindi.

Bu konulardan ilki, 29 Kasım Pazar günü oynanan Fenerbahçe – Beşiktaş derbisiydi. Beşiktaş’ın  özellikle 10 kişi ile kıran kırana bir mücadele verdiğini söyleyen Şenol Güneş, bu mücadeleyle Fenerbahçe’nin önüne geçtiğini belirtti. Süper Lig’de Alanyaspor’un da başarılı performansına değinen Güneş, hem hücumu hem de savunmayı ön planda tutğunu söyledi.

Öte yandan Süper Lig seviyesi ile ilgili de görüşlerini belirten Şenol Güneş, maç içinde çok fazla zamanın geçmesi, oyunun çok durması, oyunun yavaş akması, kart gösterilme şekilleri gibi birçok nedenden dolayı hala istenilen seviyede olmadığını ifade etti.

Önemli Olan Oyuncu Yetiştirebilmek

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, zaman zaman yeni futbolcularını milli takıma çağrılmasıyla biliniyor. Yani Şenol Güneş döneminde, birçok isim ay yıldızlı formayı ilk kez giyme gururuna kavuştu diyebiliriz. Haliyle bu durum bazen kendisinin eleştirilmesine sebep oldu.

Başarısız sonuçlar alınan maçlardan sonra, tecrübeli olmayan isimler kadroda hatta ilk 11’de oynaması, özellikle sosyal medyada uzun bir süre tartışıldı. Yaptığı konferans toplantısında bu konuyada değinen Şenol Güneş: “Başarısızlığı kabullenirim.

Göğüs gererim, sorun değil. Acıyı içime gömerim. Başarıyı ise paylaşmak isterim. Başarı paylaşıldıkça daha büyük anlam kazanır. Daha da büyür” ifadlerini kullandı. Öte yandan yeni futbolcular hakkında yorum yapan Şenol Güneş: “Futbolcuyu nasıl yetiştireceğimiz önemli. Çiçeği yaylada mı yetiştireceğiz, yoksa bahçede mi yetiştireceğiz. Buna doğru karar vermemiz gerekir” şeklinde konuştu.

Her Sonuçtan Ders Almamız Gerekiyor

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, başarılı ya da başarısız hiç farketmez, her maçtan her sonuçtan bir ders alınması gerektiğini söyledi. Milli takımın ilerleyen zamanlarda daha da güçleneceğini söyleyen Şenol Güneş, yarınlara odaklanmak istediğini belirtti. Öte yandan açıklamalarına milli takım kapılarının herkese açık olduğunu söyleyerek devam etti.

Takıma aldığı oyunucuyu kolay kolay bırakmayacağını söyleyen A Milli Takım Teknik Direktörü, rehavetin aksine rekabetinde takımda olması gerektiğini belirtti.