SERGEN YALÇIN DERBİYE HAZIRLANIYOR

Siyah beyazlı takım Beşiktaş süper lig de 10. Haftasın da kendi sahalarında oynanacak olan Galatasaray derbisine kitlenmiş durumdalar.

Şampiyonlar Ligin de üst üste alınan mağlubiyetler sonrasında Süper lig de Galatasaray derbisi ile yaraları sarmak isteyecek olan siyah beyazlı takım da gözler derbiye çevrilmiş durumda.

Süper lig de siyah beyazlı takım topladıkları 17 puan ile averajla 4. Sırada yer alıyorlar. Rakibi Galatasaray ise 17 puan da 6. Sıradalar.

SERGEN YALÇIN ‘IN DEREBİ KARNESİ İYİ

Süper lig de 10. Haftanın en önemli karşılaşması İstanbul’ da dolma bahçede oynanacak. Beşiktaş kendi sahasında rakibi Galatasaray ile oldukça önemli bir karşılayama çıkacaklar.

Siyah beyazlı takımın başına geçtiğinden beri teknik adam Sergen Yalçın İstanbul derbilerinde sadece 1 kez mağlup olarak sahadan ayrılmıştı. Tecrübeli teknik adam Sergen Yalçın Galatasaray ve Fenerbahçe ile çıktığı 6 derbiden sadece Galatasaray deplasmanın dan mağlup olarak ayrılmışlardı.

Bu sezon siyah beyazlı takım süper lig de ki ilk derbisine de çıkacak olan takım da Şampiyonlar ligin de ki kötü performanslarını taraftarlarına unuttura bilmek için önemli bir fırsat olacak.

Sarı kırmızlı takım ile bu sezon ilk derbilerinden Trabzon ‘ da bordo mavili takım ile 2 – 2 beraberlik ile sahadan ayrılmışlardı.

Sergen Yalçın‘ın derbi karnesinde bir de uzun süre sonra 15 yıl sonra Kadıköy‘de gelen 4-3‘lük galibiyet ile yıllar sonra Fenerbahçe’yi Kadıköy’ de mağlup etmişelerdi.

DERBİDE NASIL BİR OYUN BİZİ BEKLİYOR OLACAL?

Siyah beyazlı takım ev sahibi olacağı için bir kere taraftar desteği bir hayli önemli olacaktır. Rakibi Galatasaray üzerinde baskılı bir oyun ile ilk dakikadan itibaren rakibini yarı alanından çıkarmak istemeyecek olan bir Beşiktaş sahada olacaktır.

Bu rakibin üzerine gitmeleri bire bir çarpışmaları şampiyonlar liginde bir hayli canlarını sıkmıştı ki bunu rakibi Galatasaray karşısında da aynı plan ile sahada olmaları sarı kırmızılı takımın lehine olacaktır.

Beşiktaş oyunun hakimiyetini topa sahip olan taraf olacak ancak sarı kırmızlı takımın alanını iyi koruması ki özellikle Brezilyalı Stoperi de bu derbide sahada olacak ki setler arasında boş alanlar bulmak çok zor olacak.

Beşiktaş‘ta sakatlık dan dönen oyuncularının dönecek olmaları siyah beyazlılar için bir artı olacaktır ki aynı şey Galatasaray içinde geçerli S. Boey’un dönecek olması hücum da elini güçlendirecektir.

UEFA Avrupa Ligin den keyifli ve moralli dönecek olan sarı kırmızlı takım bu da bir artı olacağı kadar oyuncuların fiziksel olarak durumlarında da bir eksi olarak yazıla bilir.

Beşiktaş için oldukça önemli olacak olan karşılaşma da Sergen Yalçın içinde bir dönüm noktası ola bilir. Şampiyonlar liginde sıfır çeken takım süper lig de de zirveden uzaklaşmak istemem için bu karşılaşmadan mutlak galip ayrılmak zorundalar.