Sivasspor ve Göztepe 2-2’de Kaldı

Süper lig de üçüncü hafta maçlarında Sivasspor Yeni 4 Eylül Stadyumu’ unda rakibi Göztepe ile karşı karşıya geldiği maçtan galip çıkmayınca iki takımda birer puan ile sahadan ayrıldılar. Maçta Öne geçen Sivasspor ilk golünü 11’ dakikada D. Goutas ile öne geçen Sivas ilk yarıyı önde kapamış olsa da skor avantajını koruyamadılar.

İkinci yarının başında Göztepe de 51’ dakikada Halil Akbunar ile skora eşitlik getiren Göztepe 66’ dakikada D. Goutas kendinin ve takımının ikinci golünü atarak maçta tekrar öne geçtiler. Zorlu mücadelede son sözü Göztepe de 84’ dakikada Beykan Şimşek ile skoru 2 – 2 ye getirdi maçta başka gol olmayınca 2 – 2 beraberlik ile puanlar iki takım arasında paylaşıldı.

Milli ara öncesi Göztepe 2 puan ile 14. Sırada olurken Sivasspor ise 1 puan ile 16. Sırada tamamladılar.

Sivasspor Skor Avantajını Koruyamadı

Süper lige kötü başlayan Sivasspor lig de 3 maçında da 3 puan ile tanışamadılar. Avrupa dan yorgun gelen Sivas fiziksel olarak lig ve Avrupa maçlarında üst üste yapılan mücadeleler takım ve oyun üzerinde bir hayli görülüyordu. Oyun ve skor üretme konusunda sıkıntı yaşamayan Sivas transferi içerde bitirmiş gibi dursalar da takıma bu yoğun fikstür de oyuncu takviyesi şart gibi görünüyor.

69’ dakikada Kayode’ nin kırmızı kart görerek oyundan atılması ile hem eksik hem yorgun kalan Sivasspor için 1 puan oldukça değer kazanmış durumda. Takımda fiziksel olarak yenilenmesi özellikle bu Milli arayı iyi değerlendirmeleri Sivas için oldukça önemli bir Milli ara olacaktır.

Göztepe Rakibini Yakalamasını Bildi

İzmir ekibi süper ligde 3 puan ile henüz tanışamayan bir diğer ekiplerden birisi. Tecrübeli hoca Ünal Karaman oyun ve takım planın da istikrar arasa da takımının gol yollarında pozisyon giriş üretmeleri tamam etkili ancak son vuruşlar da takımın kalitesiz ve net vuruşlar bulamayışı istedikleri sonuçları alamamalarındaki en büyük neden. 

Özellik le Göztepe de Beykan’ ın gol vuruşu öncesi takımın rakip sahaya yerleşmesi tek paslar ile rakip savunmayı etkisiz hale getirip mükemmel bir gol ile sonuçlanan atak hazırlanış açısından Göztepe adına maçın en güzel hareketiydi.

Göztepe, oynadığı 3 maçtan 2 beraberlik, 1 yenilgi sonrası Teknik Direktörleri Ünal Karaman ile yollarını ayırma kararı aldılar.