Sivas’ta Golsüz Eşitlik 0-0

Demir Grup Sivasspor 0 – 0 Fraport TAV Antalyaspor

Süper Lig’in 12. haftasında Demir Grup Sivasspor sahasında Akdeniz Ekibi Fraport TAV Antalyaspor’u ağırladı. Lig’in alt sıralarını yakından ilgilendiren karşılaşmada her iki takım da galibiyet için sahaya çıktı.

Süper Lig’de oynadığı son sekiz karşılaşmadan yalnızca birinde galibiyet alan Antalyaspor, Sivasspor’u sahasında mağlup edip galibiyet serisini iki maça çıkararak çıkış yakalamayı planladı.

Süper Lig’de sahaya çıktığı son altı karşılaşmada 3 beraberlik ve 3 mağlubiyet alan Sivasspor ise kırmızı beyazlı rakibini dize getirip galibiyet hasretine son vermeyi planladı.

Her iki takımın da kalecisinin yıldızlaştığı karşılaşma golsüz eşitlikle bitti. Puanını 14’e çıkartan Antalyaspor Süper Lig’in 15. sırasında yer alırken, Sivasspor ise bir maç eksiği ile 11 puanla 16. sırada yer aldı.

Maç Sonu Açıklamaları

Fraport TAV Antalyaspor teknik direktörü Ersun Yanal 0 – 0 eşitlikle biten karşılaşmanın ardından basın mensuplarına verdiği röportajda “Oynayacağımız oyunun pozitif yönlerini dikkate alırsak bugün gerçekleştirmek istediğimiz oyunun bir bölümünü yaptık diye düşünüyorum.

Ama bunu daha yüksek bir enerjiyle yapmak ve bunu rakibe kabul ettireceğimiz bu enerjiyle geri dönüşümü sağlamak konusunda eksik kaldık. Bunu yapabilecek bir takım var.

Diğer oyuncuların da katılımıyla, rekabetin artacağı, bu rekabetin de bu enerjiyi artıracağını düşünüyorum. Oyunun pozitif yönleri bana göre fazlaydı, galip gelebilirdik.

Galibiyet şartlarını aslında yakalamıştık. Doğru yoldayız. Çalışarak, Antalyaspor‘u çok daha iyi futbol oynayan ve bunun karşılığını alan bir duruma getirmek için az bir süremiz kaldığını düşünüyorum.” ifadeleri ile takımına olan inancını vurguladı.

Ev sahibi Demir Grup Sivasspor’un yardımcı antrenörü Kenan Oktay yaptığı basın açıklamasında futbolcularını sahaya yansıttıkları futboldan memnun olduğunu “Pas yapabildik, rakibin arkasına sarkmak istiyorduk ve zaman zaman sarktık.

Zaman zaman da pozisyonlar bulduk. İkinci yarı yorgunluk ve pas hataları başladı. Bunun neticesinde çok fazla hücumda etkili olamadık. Son bölümde de savunmada pozisyonlar verdik. Oyuncu arkadaşlarımız üst düzey mücadele gösterdiler, o yüzden onları kutluyorum.” ifadeleri ile belirtti.

Her iki takımın da kalecisinin yıldızlaştığı karşılaşma golsüz eşitlikle bitti. Puanını 14’e çıkartan Antalyaspor Süper Lig’in 15. sırasında yer alırken, Sivasspor ise bir maç eksiği ile 11 puanla 16. sırada yer aldı.