Son Dakika Galatasaray’da Mostafa Mohamed Sevinci

Galatasaray, yeni sezon hazırlıklarına bugün yaptığı çift antrenmanla devam etti. Geçtiğimiz günlerde Dinamo Bükreş ile oynanan hazırlık maçında aldığı darbe ile sakatlanan Mostafa Mohamed, tedavisinin ardından fizyoterapist eşliğinde sahada koşu çalışmalarına başladı. Mohammed’in sakatlığının ciddi olmaması ve kısa sürede takımla çalışmalara dönecek olması teknik ekibin yüzünü güldürdü.

Aslan günde çift idman

Sezona Şampiyonlar Ligi ön elemesi ile başlayacak olan Galatasaray’da 2021-2022 sezonu hazırlıklarına yaptığı çift antrenmanla devam etti. Sarı Kırmızılı kulüpten yapılan açıklamalara göre, takım antrenmanları Florya Metin Oktay Tesisleri’nde gerçekleştirildiği bildirildi. Isınma hareketleriyle başlayan sabah antrenmanın futbolcular gruplar halinde 7’ye 3 top kapma oyunu oynarken, antrenmanın kalan bölümünde ise 6’ya 6 dar alan oyunları üzerinde duruldu görüldü. Antrenmanın ana bölümünde ise 12’şer dakikalık iki ayrı bölümde 11’e 11 çift kale maç yapıldı. Son olarak günün ilk antrenmanı, dayanıklılık koşusuyla tamamlandı. Günün ikinci antrenmanında ise kuvvet çalışması üzerinde durulduğu görüldü.

Mostafa Mohammed geri döndü

Geçtiğimiz günlerde Dinamo Bükreş ile oynanan hazırlık maçında aldığı darbe ile sakatlanan Mısırlı santrfor Mostafa Mohamed, tedavisinin ardından fizyoterapist eşliğinde sahada düz koşulara başladı.

Fatih Terim’in gözdesi Jorman Campuzano….

Galatasaray’ın yeni sezon için kadrosuna dahil etmek istediği Kolombiyalı orta saha Jorman Campuzano’nun performansı taraftarlar tarafından merak konusu oldu. 25 yaşındaki önlibero Jorman Campuzano; tekniği, pas kabiliyeti, hız ve çabukluğuyla ön plana çıkıyor. 2019 yılından beri Boca Juniors takımının formasını giyen Jorman Campuzano daha önce 2 kez Kolombiya Milli Takımı’nın formasını terletti. Burak Elmas başkanlığı ve Fatih Terim teknik direktörlüğünde 2021-2022 sezonu için transfer çalışmalarına başlayan  Galatasaray Kolombiyalı yıldız için düğmeye bastığı biliniyor.

Fatih Terim’in son gözdesi Campuzano tekniği, oyun görüşü, hızı, pas kabiliyeti ve savunmadaki sertliğiyle dikkat çekmekte. Kolombiyalı yıldızın güncel piyasa değeri ise 3 Milyon Euro. Geçtiğimiz sezon Boca Juniors ile ligte 11 maç Libertadores kupasında ise 2 maça çıkan başarılı ön libero, 1 gol atarak takımına katkı sağladı.