Sporcularımızdan Önemli Başarılar

Sırbistan’ın Belgrad kentinde yapılan Dünya Kupası’nda kadınlarda ülkemizi temsil eden Yasemin Adar, Mehlika Öztürk, Elif Yanık ve Aslı Demir den müsabaka haberleri geldi.

Yasemin Adar ve Mehlika Öztürk madalya kazanırken Elif Yanık ve Aslı Demir madalya kazanamayarak gelecek turnuva için tecrübe kazanmış oldular.

Yasemin’den Gümüş Madalya

Kadınlar 76 kiloda ülkemizi temsil eden milli güreşçimiz Yasemin Adar, Sırbistan’ın Belgrad kentinde yapılan Dünya Kupası’nda Almanya temsilcisi rakibi Aline Rotter Focken’e karşı şanssız bir mağlubiyet alarak gümüş madalya sahibi oldu.

Balkan ülkesi Sırbistan’ın en önemli şehirlerinden olan Belgrad’da yapılan organizasyonda 76 kiloda mindere çıkan Milli sporcumuz Yasemin Adar, Altın madalya mücadelesinde Almanya’dan Aline Rotter Focken ile karşı karşıya geldi.

Milli sporcumuz Yasemin Adar, karşılaşmada 3-0 geriye düşmüşken bitime 2 dakika 34 saniye kala rakibine tuş oldu. Bu sonuç neticesinde Yasemin Adar ikinci sırayı alarak Gümüş madalya kazandı ve ülkemizi gururlandırdı.

Dünya Kupası’nda Kadınlar kategorisinde müsabakalar biterken, Milli sporcularımız Dünya Kupası’nı iki gümüş ve bir bronz madalya ile bitirerek göğsümüzü kabarttı.

Mehlika’dan Bronz Madalya

Organizasyonda Kadınlar 57 kiloda mücadele eden Milli sporcumuz Mehlika Öztürk, İtalya temsilcisi rakibi Arianna Carieri’yi geçerek 3. oldu.

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da gerçekleşen şampiyonada Kadınlar 57 kiloda mücadele eden Milli sporcumuz Mehlika Öztürk rakibini 5-0 geride bırakırken tuş yaparak kazanan Milli Güreşçimiz, bronz madalyayı kazanarak bizi gururlandırdı.

Elif Yanık podyuma çıkamadı

Kadınlar 59 kiloda mücadele eden Milli güreşçimiz Elif Yanık ise bronz madalya maçında Ukraynalı rakibi Kateryna Zelenykh’ye yenildi. Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da gerçekleşen şampiyonada Kadınlar 59 kiloda mücadele eden Milli güreşçimiz Elif Yanık Ukraynalı rakibi Kateryna Zelenykh karşısında 10-0 mağlup oldu ve turnuvayı podyuma çıkamayarak madalya alamadan tamamladı.

Aslı Demir madalyayı kıl payı kaçırdı

Kadınlar 65 kiloda mücadele veren milli güreşçimiz Aslı Demir, Sırbistan’ın belgrad şehrinde düzenlenen organizasyon Dünya Kupası’nda bronz madalya maçında kardeş ülke Azerbaycan temsilcisi Elis Manolova’ya mağlup oldu.

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da gerçekleşen şampiyonada 65 kiloda minderde boy gösteren Aslı Demir, bronz madalya çıktığı karşılaşmada Elis Manolova’yla karşılaştı. Azerbeycan temsilcisine 4-0’lık skorla mağlup olan milli güreşçimiz, turnuvayı madalya kazanamadan bitirdi.