Sultanlar Durmuyor Hollanda Maçı da 3-0

2020 Tokyo Olimpiyatları’nda çeyrek finale yükselerek tarihimizdeki en iyi dereceyi elde eden A Milli Kadın Voleybol takımımız, 32. CEV Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası D Grubu’ndaki 5. Maçında oynadığı 4 maçı da kazanan Hollanda ile karşı karşıya geldi. Sırbistan, Bulgaristan, Hırvatistan ve Romanya’nın ortaklaşa ev sahipliği yaptığı turnuvada D Grubu’nda bulunan Filenin Sultanları, D Grubu’nda Hollanda, Ukrayna, İsveç, Finlandiya ve ev sahibi ülkelerden Romanya ile eşleşti.

Maçlar

Filenin Sultanları, 32. CEV Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda D Grubu’ndaki ilk maçında 18 Ağustos’ta grubun ev sahibi ülkesi Romanya ile karşılaştı ve maçı 3-1 kazandı. Filenin Sultanları, ikinci maçında 20 Ağustos’ta Ukrayna’yı, üçüncü maçında 22 Ağustos’ta İsveç’i, dördüncü maçında ise 23 Ağustos’ta Finlandiya’yı set vermeden geçti ve gruptaki son maçı için ilk dört maçını kazanan Hollanda’yı bekledi.

Filenin Sultanları’nın gruptaki son maçında rakibi olan Hollanda da grupta çok iyi bir performans göstererek karşımıza çıktı. Hollanda, ilk maçında 19 Ağustos’ta Ukrayna’yı 3-0, ikinci maçında 20 Ağustos’ta Finlandiya’yı 3-0, üçüncü maçında 22 Ağustos’ta Romanya’yı 3-1 mağlup ederek Filenin Sultanları’nın karşısına üçte üç yaparak geldi.

Filenin Sultanları, grubun iki namağlup ekibinin karşı karşıya geldiği maçta güçlü rakibi Hollanda’ya şans tanımadı. Filenin Sultanları, Hollanda’ya 25-21, 25-21 ve 25-20’lik setlerle 3-0 mağlup ederek 32. CEV Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda D Grubu’nu lider tamamlamayı garantiledi.

D Grubu’nda kalan maçlar şu şeklide

24 Ağustos saat 20.30: Romanya-Finlandiya

25 Ağustos saat 17.30: İsveç-Hollanda

25 Ağustos saat 20.30: Romanya-Ukrayna

D Grubu’nu lider tamamlayan Filenin Sultanları, statü gereği son 16 turunda B Grubu’nun dördüncüsüyle mücadele edecek. Filenin Sultanları, B Grubunu dördüncü sırada bitiren takımla 29 Ağustos’ta Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde karşı karşıya gelecek.

Turnuva Statüsü

32. CEV Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası, Sırbistan, Romanya, Hırvatistan ve Bulgaristan’ın ev sahipliği yaptığı 4 grupla oynandı. Gruplarını ilk dört sırada tamamlayan takımlar, 8 finallerde çapraz eşleşmelerle karşı karşıya gelecek. Turnuvanın sekizli final ve çeyrek final maçları Bulgaristan ve Sırbistan’da, yarı final ve final maçları ise yalnızca Sırbistan’da oynanacak.