SÜPER LİG’DE 13. HAFTANIN PAZAR GÜNÜ OYANAN KARŞILAŞMALARI

Süper lig ‘İn 13. Haftasının Pazar günü karşılaşmalarında haftanın en önemli karşılaşması İstanbul ‘ da Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynandı.

Günün açılış maçında ise İstanbul ‘un bri başka Haliç derbisinde Kasımpaşa ile Fatih Karagümrük karşı karşıya gelirken Konyaspor ise süper lig de ki zirve yürüyüşüne devam ettiler.

HALİÇ DERBİSİNİN KAZANANI FATİH KARAGÜMRÜK

Süper lig de 13. Hafta nın Pazar günü karşılaşmsı haliç derbisinde Kasımpaşa kendi sahasında Fatih Karagümrük ile karşı karşıya geldiler.

Zorlu karşılaşmada ilk yarıda ki bulunan goller ile karşılaşmadan Fatih Karagümrük 3 – 1 ‘Lik skor ile galip olarak ayrılan taraf oldular.

Kasımpaşa süper lig de düşme hattında yer alan takım bu hafta da ki mağlubiyeti ile alt sarılardan kurtulmasını oldukça zorlaştır diye biliriz.

Fatih Karagümrük te ise genç teknik adam Farioli takımı ile zirvede ki yarışına devam ediyorlar.

Zorlu karşılaşma Fatih Karagümrük ‘te iki oyuncu da kırmızı kart gördüler ki bunlar dan ilki V. Hedenstad 90 + 4 ‘ de görürken takımın kaptanı tecrübeli isim L. Biglia ise karşılaşma sonunda hakeme itirazları nedeni ile ikinci sarı dan kırmızı kart görerek Trabzonspor karşılaşmasında cezalı duruma düşmesi akıl dışıydı.

KONYASPOR GÜLÜ OYNAYA

Süper lig de bu sezon genç teknik adam İlhan Palut hoca ile oynadıkları oyun ve aldıkları sonuçlar ile taraflı tarafsız herkesin alkışını alıyorlar.

Kendi sahasında süper lig ‘İn 13. Haftasında süper lig de son sırada bulunan Karadeniz ekibi Çaykru Rizespor ile karşı karşıya gelen Konyaspor rakibini 3 – 0 ‘lık net skor ile 3 puanı aldılar.

Konyaspor aldığı 3 puan ile 26 puan ile 3. Sıraya yükselen takım lider Trabzonspor ile olan puan farkını da 4’ e indirmiş oldular.

Rakip takım Çaykur Rizespor ise 7 puan ile son sırada yer aldılar.

ALTAY 1 – 3 ADANA DEMİRSPOR

Süper lig ‘ e bu sezon yükselene iki takımın karşı karşıya geldiği karşılaşmada mavi şimşekler Adana Demirspor karşılaşmadan 3 – 1’ lik skor ile galip olarak ayrılan takım oldular.

İzmir ekibi Altay Mustafa Denizli ile süper lige iyi başlayan takım son 6 karşılaşmadan sadece 1 ‘İn de beraberlik alan takım geri kalan karşılaşmalar dan mağlup olarak ayrılarak süper lig de uzun süredir 3 puan alamıyorlar.

Adana Demirspor ise aldığı 3 puan ile puanını 19’ a çıkaran takım 10. Sırada yer alırken Altay ise 16 puanda kalarak 11.sıraya kadar gerilediler.

NEFES KESEN DERBİDE GÜLEN TARAF FENERBAHÇE

Süper lig de beklenen karşılaşma 13. Haftada sarı kırmızlı takım Galatasaray’ ın ev sahipliğinde oynandı. Sarı kırmızlı taraftarın çok iyi hazırlandığı karşılaşmada tribünler de şov, sahada ise kıyasıya süren bir derbi.

Galatasaray’ ın 1 – 0 öne geçtiği karşılaşmada Fenerbahçe geriden gelip 2 – 1 ‘ lik skor ile kazanarak rakibini devirdiler.

3 puana çok ihtiyacı olan Fenerbahçe aldığı 3 puan ile 23 puana çıkan takım zirve takibine sürdürürken Galatasaray ise zirveden uzaklaşmış oldu.