SÜPER LİG’DE 40. HAFTADA HEYECAN DORUKTA BİTTİ

PTT Süper Lig’in 41. haftası başlamadan önce 40. haftayı değerlendirelim istedik. Süper loto süper Lig’in 40. haftası oldukça heyecanlı ve oldukça yoğun bir şekilde geçti. Takımların tüm oranları ve tüm hesaplamaları baştan yazıldı.

Ön takımlar hala tam belli değilken şampiyon olacak olan takımda hala netlik kazanmadı. Süper toto Süper Lig’in son iki haftası kaldı ve hem elenecek takımlar hem de şampiyon olacak olan takım bu son iki haftada belli olacak.

SÜPER LİG’DE HEYECANLI ŞAMPİYONLUK YARIŞI

Süper toto süper Lig’in 40. haftasına kadar Beşiktaş kesin şampiyon olunur gözüyle bakılırken Galatasaray derbisinde puan kaybeden Beşiktaş şampiyonluğunu kesinleştiremedi. Galatasaray Beşiktaş tanesini kazanınca 78 puana ulaştı ve üçüncü sıradaki yerini sağlamlaştırdı.

Fenerbahçe ise Galatasaray’ın tabi kazanmasını fırsat bilerek Ankaragücü maçında son dakika altı golle üç puanı kazandı. Böylece tüm hesaplamalar ve tüm oranlar tekrardan güncellendi. Beşiktaş 81 puanda kalırken Fenerbahçe 79 puana yükseldi ve Galatasaray’da 78 puana yükseldi. Üç büyükler arasındaki puan farkı ikiye ve üçe düştü.

Şampiyon kim olacak 41. ve 42. haftada belli olacak. Zorlu 41. haftada Beşiktaş evinde Fatih Karagümrük ile karşı karşıya gelecek. Puan kaybetmek istemeyen Beşiktaş sahaya üç puanı almak için çıkacak. İkinci sırada yer alan Fenerbahçe ise oldukça kritik bir maça çıkacak.

Kendi evinde, kendi sahasında Sivasspor ile karşı karşıya gelecek olan Fenerbahçe yenilmez kendi rekorunu kıran rakibi karşısında kritik bir maç oynayacak. Galatasaray ise deplasmanda küme düşmesi haftalar önce kesinleşmiş olan Denizlispor ile karşı karşıya gelecek.

SÜPER LİG’E KİM VEDA EDECEK

Süper toto Süper Lig’in bu sezon veda edecek dört takımı henüz belli olmadı. Haftalar öncesinden sadece Denizlispor takımı küme düşmesi kesinleşen ilk takım oldu. Son iki haftaya girerken tehlike bölgesinde yer alan üç takımı şöyle Ankaragücü, Erzurumspor, Gençlerbirliği zaten küme düşmesi kesinleşmiş olan Denizlispor.

İki başkenti temsilcisi ve bir Erzurumspor takımın son iki haftada en iyi performansını sergileyecekler. Spor takımı bu akşam son maçına çıkacak. Bu akşam, 11 Mayıs Salı akşamı saat 20:30’da deplasmanda Alanyaspor ile karşı karşıya gelecek olan Erzurumspor takımı maçı kazanmak zorunda.

Ankaragücü ise 11 Mayıs Salı akşamı deplasmanda Kasımpaşa ile karşı karşıya gelecek. Son haftada ise Alanyaspor ile kendi evinde karşı karşıya gelecek. Bir diğer başkent temsilcisi Gençlerbirliği ise bu akşam bir gün 11 Mayıs Salı akşamı saat 20:30’da Göztepe ile karşı karşıya gelecek. 15 Mayıs Cumartesi akşamı ise deplasmanda son maçına çıkacak olan gençler birliği bu akşam Göztepe karşısında puan kazanmak zorunda.