SÜPER LİG’DE ALT SIRALARI YAKINDAN İLGİLENDİREN MÜCADELE

Süper lig de 16. Haftanın önemli karşılaşmalarından birisi de alt sıraları yakından ilgilendiren Çaykur Rizespor ile Göztepe arasında ÇaykurDidi Stadyumu’nda oynanacak mücadeleye çevrilmiş durumda.

Süper lig de düşme hattında bulunan iki takım da karşılaşma öncesinde ev sahibi Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor süper lig de 10 puan ile lig de son sırada yer alırken konuk ekip sarı kırmızlı takım Göztepe ise lig de 14 puan ile 17. Sırada yer alıyorlar.

GÖZTEPE İÇİN KRTİK SINAV

Sarı kırmızlı takım Göztepe süper lig de küme de kalmak istiyorlar ise zorlu Çaykur Rizespor deplasmanından galip olarak çıkmaları gerekiyor.

Bu sezon süper lig de geride kalan 15. Hafta sonunda sadece 3 galibiyet alan sarı kırmızlı takım Göztepe lig de son karşılaşmasında kendi sahasında Gaziantep FK ‘yı 2 – 1 ‘lik skor ile galip gelerek sonunda iyi oyunlarının karşılığını almış oldular diye biliriz.

Genç teknik adamları ile yola devam eden sarı kırmızlı takım devre arasına kadar toplaya bildikleri puanlar ile ilk yarıyı kapatmak isteseler de devre de kesinlikle takıma katkı yapılmalı.

Zorlu Çaykur Rizespor karşılaşmasında sakatlıkları devam eden Kerim Alıcı ve M. Mihojević zorlu karşılaşmada sahada olmaları beklenmiyor. Süper lig de ki son Gaziantep karşılaşmasında çift sarı karttan kırmızlı kart görerek takımını 10 kişi bırakan O. Nwobodo mücadelede sahada olmayacak.

Sarı kırmızlı takımın zorlu Çaykur Rizespor karşılaşmasında gene en güçlü oyuncuları Halil Akbunar ve golcü isim A. Jahović olacak.

ÇAYKUR RİZESPOR ÇIRPINIŞLARI DEVAM EDİYOR

Süper lig de yeni sezona kötü başlayan takımlardan birisi olan Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor süper lig de geride kalan 15. Hafta itibari ile lig de 10 puan toplayarak son sırada yer alan takım sezonu küme de kalma savaşı içinde geçirecek gibi görünüyorlar.

Bu sezon süper lig de 15 haftada sadece 3 galibiyet ala bilen takım çok ilginç ki 1 de beraberlik ala bildiler. Çıktıkları karşılaşmalarda sahadan galip olarak veya yenilerek dönüyorlar.

Takımda ki kötü gidişat sonun da tecrübeli teknik adam Hamza Hamzaoğlu ile anlaşarak takımı küme de tutması beklenen teknik adamın da bu sezon işi bir hayli zor.

Takımın başına geldiğinden beri oyun olarak toparlanma göstermiş olsalar da kendi sahasında bakıldığında son maçlara 3 karşılaşmadan da galip olarak ayrıldılar. Aynı performansı deplasmanda da göstermekte zorlanan Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor son deplasmandan ise farklı mağlup olarak döndüler.

Son karşılaşmada sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ ye konuk olan Çaykur Rizespor sahadan 4 – 0 mağlup olarak ayrıldılar.

Göztepe karşılaşması öncesinde takımda ki tek sakat oyuncusu Ronaldo Mendes oldu.

İki takım arasında Rize’ de oynana karşılaşmada da 3 – 2 galip olarak ayrılan takım Çaykur Rizespor oldu.