SÜPER LİG’DE ALTAY’IN RAKİBİ FATİH KARAGÜMRÜK

Süper lig de 9. Hafta maçlarında üst sıraları ilgilendiren bir mücadele olacak.

Bu sezon çıktıkları süper lig de oldukça iyi bir başlangıç yaparak ilk 8 haftada topladıkları 15 puan ile 5. Sırada yer alan Altay kendi sahasında Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu’ unda rakibi süper lig de 14 puan toplayan 7. Sırada ki Fatih Karagümrük olacak.

ALTAY VE FATİH KARAGÜMÜRK KAZANIP ÜST SIRALARDAN KOPMAK İSTEMİYECEKLER

Süper lig de bu sezonun flaş ekiplerinden birisi olan İzmir ekibi Altay lig de kazanarak kaldıkları yerden üst sıralardan kopmak istemeyeceklerdir.

Son lig maçında sahaya yansıttıkları kötü oyun sonrasında Gaziantep deplasmanından 4 – 1 skor ile mağlup olarak dönen takım aynı hataları özellikle savunmada ki basit hataları çok iyi değerlendire bilecekleri bir rakip ile karşı karşıya gelecekler.

Bu sezon ki takımın ortaya koydukları oyun ile hedeflerinde Avrupa kupalarına katılmak olduğu açıkça belli oluyor. 

Fiziksel olarak çok fazla koşan takım bu yüksek tempolu oyununu rakibi Fatih Karagümrük karşısında özellikle ağır kalan oyuncularının üzerinden kullanırlar ise istediklerini sahadan ala bilecekleri kesin. Kendi sahalarında oynayacak olmaları da Altay için ekstra bir destek olacak.

Altay için tek önemli durum olarak Milli takımda forma giyen oyuncusu Andre Poko’nun milli takımdan nasıl döneceği uzun bir uçak yolculuğu sonrası takıma katılması beklenen oyuncu Altay için oldukça önemli bir oyuncu.

Fatih Karagümrük tarafına bakılacak olur ise lig de sadece 2 mağlubiyet alan takım üst sıraları zorlamaya devam ediyor.

Taktik olarak orta sahada ki dikine ve bloklar arasına atılan toplar ile oldukça tehlikeli pozisyonlara giren takım Altay ‘ ın göbekte yaşayacağı sıkıntıları iyi değerlendire bilirler ise gol bulmakta zorlanmazlar.

Fatih Karagümrük ‘te ise 59 yıl aradan sonra ilk defa bir oyuncusu da A milli takıma çağrıldı. A milli takımın Dünya kupası eleme maçlarında Norveç ve Letonya karşılaşmalarında yeni teknik direktör Stefan Kuntz tarafından kadroya dahil edilen Caner Erkin 59 yıl aradan sonra Fatih Karagümrük’ün A milli takıma göndermiş olduğu oyuncu oldu.

İKİ TAKIMIN MAÇ ÖNCESİ ÖNEMLİ VERİLERİ

İzmir ekibi Altay, Fatih Karagümrük’ü konuk ettiği yedi resmi maçın sadece ikisini kazanabildi.

Altay evinde oynadığı son sekiz Süper Lig maçının sadece birini Fenerbahçe maçını kaybettiler.

Fatih Karagümrük Süper Lig’de oynadığı son 11 maçın yedisini kazanırken bu galibiyetlerde toplam 26 gol atmıştır. Puan kaybı yaşadığı dört karşılaşmada da gol sevinci yaşayamadılar.

Süper Lig’in ilk sekiz haftasında isabetli pas ortalamasına bakıldığında en düşük takım Altay 260,3 pas. Rakibi Fatih Karagümrük ise bu alanda en yüksek sayının sahibi 510,4 pas.

Altay takımının teknik direktörü Mustafa Denizli Süper Lig kariyerinde Fatih Karagümrük ile ilk kez karşılaşacak.