SÜPER LİG’DE DEĞİŞEN TEKNİK DİREKTÖRLER

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’de oyuncu değişikliklerinden çok fazla teknik direktör silkülasyonu gerçekleşti. Ara transfer dönemi ve devre arası dönemler gibi geçtiğimiz sezon boyunca çok fazla teknik direktör değişikliği yaşandı.

Takımlar kendi dinamiklerine ve kulüp kurallarına uygun teknik direktörleri ve ekiplerini bulmakta oldukça zorlandılar. Bu yazımızda da Süper Lig’de teknik direktör değişikliğine giden takımlardan bazılarını mercek altına aldık.

Kasımpaşa

Sezona Mehmet Altıparmak ile başlayan Kasımpaşa’da, 7. Haftada alınan 4-3’lük Trabzonspor galibiyeti sonrası Altıparmak ile yollar ayrıldı. Sezonun ilk 7 maçında 11 puan toplayan Mehmet Altıparmak, yönetimle anlaşamayınca görevinden ayrıldı. Daha sonra İrfan Buz ile anlaşan Kasımpaşa, 2 hafta sonra Buz ile de yollar ayrıldı. İrfan Buz, yaptığı açıklamada yönetim ile anlaşamayıp istifa ettiğini belirtmişti. Kasımpaşa, Mehmet Altıparmak ve İrfan Buz’dan sonra ligin 10. Haftasından sonra Fuat Çapa ile anlaştı. Fuat Çapa ile yollarını ayıran Kasımpaşa, Fatih Karagümrük’ten ayrılan Şenol Can ile anlaştı.

Gençlerbirliği

Sezona genç teknik direktör Mert Nobre ile başlayan Gençlerbirliği, ilk 8 haftada yalnızca 1 galibiyet alabildi ve Mert Nobre ile yollarını ayırdı. Mert Nobre’den sonra kırmızı siyahlı takımın başına gelen Mustafa Kaplan, Antalyaspor yenilgisinin ardından Gençlerbirliği’ne veda etti. Daha sonra Mehmet Altıparmak ile anlaşan Gençlerbirliği, Altıparmak yönetiminde hiç galibiyet alamadı ve Mehmet Altıparmak, yaklaşık 1 ay sonra görevinden ayrıldı. Gençlerbirliği, Mehmet Altıparmak’tan sonra takımın başına Özcan Bizati’yi getirdi.

Ankaragücü

Sezona Fuat Çapa ile başlayan başkentin sarı lacivertli ekibi Ankaragücü, tecrübeli teknik adamla yollarını ayırdı. Çapa’dan sonra göreve gelen Mustafa Dalcı da 13 hafta sonra takımdan ayrıldı. Dalcı’nın ardından Hikmet Karaman ile anlaşıldı. Hikmet Karaman, kariyerinde 4. Kez Ankaragücü’nün başına geçti.

Kayserispor

Sezon başında Kayserispor ile anlaşan Bayram Bektaş, ilk 7 haftada 2 galibiyet ve 5 yenilgi aldıktan sonra sarı kırmızılı kulüple yollarını ayırdı. Bayram Bektaş’ın ardından Samet Aybaba ile anlaşan Kayserispor, Samet Aybaba’ya 8 hafta tahammül edebildi. Samet Aybaba’dan sonra Dan Petrescu ile anlaşılsa da Rumen teknik adam da Kayserispor’un başında sadece 8 hafta kalabildi. Petrescu’nun görevinden ayrılmasından sonra yeni bir teknik adamla anlaşmayan Kayserispor, Kulaksız ile kısa bir süre geçirdikten sonra Hamza Hamzaoğlu ile anlaştı. Kayserispor başındaki 5 maçını da kazanamayan Hamza Hamzaolğu, görevinden ayrıldı. Kayserispor, sezonu Yalçın Koşukavak ile bitirdi.