SÜPER LİG’DE DÜŞME HATTI NE DURUMDA

Bu sezon süper lig de düşme hattında yer alan takımlara bakıldığında geride kalan 15 hafta sonun da ilk yarının da bitmesine kısa bir süre kala iki takım düşme hattından çıkamadılar.

Süper lig de ilk yarının bitmesine kısa bir süre kala lig de düşme hattında yer alan takımlara bakıldığında Göztepe, Yeni Malatya, Kasımpaşa ve Çaykur Rizespor var.

KASIMPAŞA VE ÇAYKUR RİZESPOR DÜŞME HATTIDAN ÇIKAMADILAR

Süper Lig’ de ilk yarının bitimine kısa bir süre kala düşme hattında ki takımlara bakıldığında iki takım kendisini oradan kurtaramadılar.

Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor ile Kasımpaşa düşme hattından çıkmayan takımlar oldular. Ligin dibinde bulunan Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor 10 puan ile 20. Sırada yer alıyorlar.

Süper lig de ilk 9 haftada galibiyet alamayan Karadeniz ekibi ilk galibiyetini de düşme hattında bir üst sırada yer alan Kasımpaşa karşısında almışlardı.

Son haftalar da Hamza Hamzaoğlu ile kendi sahasında ki maçları kazanan Çaykur Rizespor aynı performansı deplasmanda göstermekte zorlanıyorlar.

Son 6 karşılaşmaya bakıldığında 3 galibiyet 3 mağlubiyeti olan Karadeniz ekibi bu sezon düşme potasından çıkması bir hayli zor görünüyor.

Kasımpaşa ise 3 teknik adamı ile yola devam etmek isteyen takım 11 puan da kalarak 19. Sırada yer alırken Çaykur Rizespor gibi düşme hattında savaşmaya devam edecekler.

DÜŞME HATTINDAKİ DİĞER İKİ TAKIM GÖZTEPE VE YENİ MALATYA

Düşme hattında olan iki takımdan birisi Göztepe ki kısıtlı kadrolarına rağmen göstermiş oldukları performansları ile çabalayan çalışan takım 17. Sırada yer alıyorlar. 14 puana sahip olan İzmir ekibi iyi oyunlarının olmasına rağmen skor üretemeyerek bunu tabelaya yansıtamamaları pahalıya patlıyor.

Uzun süre sonra süper lig de kazanarak 3 puanı alan Göztepe devre arasına kadar düşme hattından çıkmasını bekliyorum. İlk yarı sonun da 4 karşılaşmada Beşiktaş deplasmanı dışında rakipleri ile hemen hemen aynı seviyede sayıla bilirler.

Yeni Malatya ‘ da M. Şumudică ile bir toparlanma gösteren takım süper ligin en genç kadrosuna da sahip takımılar.

M. Şumudică takımın basına geldikten sonra üst üste iki karşılaşmadan galip olarak ayrılan takım geri kalan 5 karşılaşmadan 3 puan alamayarak yeniden düşmüş oldular.

Bu sezon Yeni Malatyaspor ‘ da ikinci teknik adamları ile yola devam ediyorlar. Sezon başında 3 2 galibiyet ala bilen takım sonra 5 karşılaşmadan da mağlup olarak ayrılınca düşüş gelmişti.

Süper lig de kalması yüksek olasılığı olmasına rağmen devre arasında transfer yapılası gereken takımlardan birisi oldular ki teknik adam da zaten son toplantısında bunu dile getirmişti.

İlk yarı sonuna 4 hafta kala kendisine yakın takımlar ile oynayacak olan Yeni Malatyaspor son hafta Fenerbahçe karşılaşması dışında Rizespor, Alanyaspor ve Kayserispor’dan alacakları puanlar ile düşme hattından kurtulacaklardır.