SÜPER LİG’DE GEÇTİĞİMİZ SEZON TAKIM DEĞERLENDİRMELERİ

Yeni sezon, Süper Lig sezonu yaklaşırken geçtğimiz sezon takımlar nasıldı, hangi takımın hangi başarısı önemliydi ve takımların geçtiğimiz sezonu nasıl hangi adımları daha başarıloydı bu yazımızda onlara odaklanacağız.

FENERBAHÇE TEKNİK DİREKTÖR KURBANI OLDU

Sarı lacivertli Fenerbahçe bu sezon Süper Lig’de teknik direktör kurbanı oldu. Erol Bulut ile geçtiğimiz sezonun başında anlaşmaya varan Fenerbahçe yönetimi aradığı başarıyı ve istikrarı Erol Bulut ile bir türlü bulamadı. Derbi başarısızlıkları, Kadıköy laneti derken Erol Bulut kendi kendinin sonunu hazırladı.

Sezonun bitmesine doğru yoluna sportif direktör Emre Bölezoplu ile devam eden Fenerbahçe istediği başarıyı Bölezoğlu ile de elde edemedi. Süper Toto Süper Lig’de sezonu üçüncü olarak bitirebildi.

GALATASARAY KIL PAYI ŞAMPİYON OLAMADI

Sarı kırmızılı Galatasaray takımı ise Süper Toto Süper Lig’de sezon ortasına doğru beklenmedik başarısızlıklar almış olsa da sezonun sonuna doğru atağa kalktı. Şampiyonluğa çok yaklaşan ve mayıslar bizimdir diye çıktıkları yolda şampiyon olmak isteyen Galatasaray takımı averaj farkından dolayı şampiyon olamadı. Sezonu ikinci sırada tamamlayan Galatasaray sezon sonrasında başkanlık seçim kaosuna dahil oldu. Süper Lig için gelecek sezona yoğun bir hazırlık yapıyorlar.

BEŞİKTAŞ KUPA ÜSTÜNE KUPA KAZANDI

Siyah beyazlı kartal Beşiktaş geçtiğimiz sezon iki kupa kazanarak sezonu çok başarılı bir şekilde tamamladı. Sergen Yalçın ile sezona başlayan Beşiktaş hem şampiyonluk kupasını hem de Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanarak iki kupayı da kendi müzesine götürdü. Sezonun en istikrarlı takımı olan Beşiktaş uzun süre liderlik koltuğunu domine etti ve sonunda istediğini elde ederek kupaların sahibi oldu.

TRABZONSPOR 4. OLABİLDİ

Abdullah Avcı ile yeni bir ruha bürünen Trabzonspor takımı sezonu dördüncü olarak tamamladı. Başarılı adımlar atan fakat son haftalarda beraberlik çıkmazına takılan Trabzonspor takımı çok fazla puan kaybına uğradı.

Dördüncü sırası da tehlikeye giren Trabzonspor takımı son haftalarda yerini sağlamlaştırabildi.

SİVASSPOR DEVRE ARASI ATAĞA KALKTI

Demir Grup Sivasspor takım Rıza Çalımbay ile beraber devre arasından sonra atağa kalktı ve başarısına başarı katarak rakiplerine korku saldı. Yenilmezlik serisini elinde tutan ve kendi rekorunu her hafta yine kıran Sivasspor takımı sezonu beşinci sırada bitirdi ve gelecek sezon hedeflerini daha da yükseltebileceğini gördü.