SÜPER LİG’İN YENİ TAKIMLARI NELER YAPTI

Bu sezon süper lige yükselme şansı yakalayan takımlardan GZT Giresunspor, Adana Demirspor ve Altay performansları ile düşme hattından uzak kalmayı başardılar.

Adana Demirspor süper lig’ de 20 puan ile 10. sırada yer alırken, GZT Giresunspor 19 puan ile 12. Sırada yer alırken İzmir ekibi Altay ise 18 puan ile 14. Sırada yer alıyorlar.

SEZONA KÖTÜ BAŞLAYIP TOPARLAYAN GZT GİRESUNSPOR

Karadeniz ekibi GZT Giresunspor uzun süre sonun da döndüğü süper lig de başlangıçta lige ayak uydurmakta zorlandılar.

İlk haftalar da GZT Giresunspor 7 hafta da galibiyet 3 puan alamadılar. İlk 4 haftada mağlup olarak ayrılan Karadeniz ekibi kötü sonuçlara rağmen teknik adamları Hakan Keleş ile yola devam ederek diğer süper lig ekiplerinden daha farklı bir plan ile yola devam ettiler.

Kaybedilen puanlara rağmen sabır ile takımın süper lige ayak uydurması motive olması bir hayli zor olduğu gibi kadro olarak da geniş bir kadroya sahip olamayan Karadeniz ekibi sonun da istedikleri yerlere doğru geldiler.

Son 9 karşılaşmaya bakıldığında ise sadece 1 mağlubiyeti var. Süper lig de üst üste de 4 karşılaşmadan galip olarak ayrılan Karadeniz ekibi bu sezon lig de kalmayı başaracaklardır.

ADANA DEMİRSPOR SÜPER LİGE YILDIZ OYUNCULAR İLE DÖNDÜ

Mavi şimşekler Adana Demirspor süper lige hızlı dönen takımlardan oldular. Sezon başında yıldız oyuncular ile kadrosunu güçlendiren Adana Demirspor M. Balotelli, Younes Belhanda gibi yıldız isimleri kadrosuna katrak sezon başlamadan adını söz ettirmeyi başardılar.

Süper lige takımı çıkaran Samet Aybaba ile sezona iyi bir giriş yapamayan Adana Demirspor kısa süre sonunda yollar ayrılarak V. Montella ile anlaşarak takım yeniden ritmini bulmaya başladı.

Skor olarak inişli çıkışlı bir grafik sergileyen Adana Demirspor süper ligin ilk yarısında karşılaşacağı rakipleri oldukça güçlü takımlar ile karşılaşacaklar.

İlk yarı sonu da devre arası transfer liginde kadrosunu güçlendirmeye devam etmesi beklenen mavi şimşekler de sezon başında ki gibi yeniden yıldız oyuncu transferi yapılması bekleniyor.

ALTAY MUSTAFA DENİZLİ SÜPER LİG’ DE

İzmir ekibi Altay süper lige son yükselen takım olmuşlardı. Ön eleme maçları ile oynadıkları karşılaşmalar dan rakiplerini geride bırakarak Süper lige yükselen Altay iyi bir başlangıç yakaladılar.

Süper lig de liderlik koltuğu gören İzmir ekibi Altay bu sezon çıkan takımlar arasında en iyi başlangıcı yapan takımdı.

Son haftalar da ise takımda ki sakatlık ve kadro darlığı ile oldukça zorluklar yaşayan tecrübeli teknik adam Mustafa Denizli ile zorlu bir süreç içine girerek başladıkları yerden uzak kaldılar.

Süper lig de son 8 karşılaşmasına bakıldığında galibiyet alamayan Altay 5 mağlubiyet ve 3 beraberlik alarak uzunca bir süre galibiyete uzak kaldılar.