Takımlardan Transfer Haberleri

Fenerbahçe’de teknik direktör bilmecesi çözüme ulaşamadı, Ali Koç açıklamayı birkaç gün ertelediğini duyurdu. Galatasaray’da transfer gündemi oldukça yoğun devam ediyor. Siyah Beyazlılar ise Ghezzal için Larin ve Ersin’in satışından elde edilecek gelirin bir kısmını kullanacak. Transfer gündemi son günlerde fazlalaştı ve bu yüzden takımlar ellerini çabuk tutmak istiyorlar.

Beşiktaş çalışmalara devam ediyor

Kara Kartallar, Çin Ligi ekibi Beijing Guoan’la yol ayrımında bulunan Fernando için radara aldı. Menajerler yoluyla kulübe önerilen ön libero için teknik ekibin kararı sonrası harekete geçilecek.

Beşiktaş, Sloven futbolcu Sporar için takımı Sportig’e baskı yapmaya başladı. Siyah beyazlıların 1 yıllık kiralama bedeli için 5 milyon Euro önerisine karşın Sportig 7 milyon Euro istiyor. Ayrıca sözleşmeye satın alma opisyonu da eklenmek istiyor.

Fener’de Yeni İsimler

Ali Koç’un yeniden başkan seçilmesiyle birlikte teknik direktör açıklaması bekleniyordu. Ancak hafta başında yapılması beklenen açıklama henüz gelmedi. Takımda teknik direktör açıklaması beklenirken yeni bir hocanın adı geçti. Portekizli Nuno Espirito Santo’nun Fenerbahçe’nin yeni hocası olacağı iddia edildi. Premier Lig ekibi Wolverhampton’daki görevinden ayrılan 47 yaşındaki çalıştırıcı bir süredir Tottenham ile temasını sürdürüyordu. Portekizli hocanın Mesut Özil’in sayesinde Fenerbahçe ile anlaştığı iddia edildi.

Portekizli hocanın adının yanında son olarak Tayfun Korkut adı da anıldı. Dünkü ilk yönetim toplantısında Korkut’un olabileceği de konuşuldu. Yerli hoca ile temasa geçilmek üzere harekete geçildiği öğrenildi. Yönetimin her fırsatı değerlendirdiği anlaşılıyor.

28 yaşındaki Felipe Anderson takımı West Ham’da gözden düşerken, Brezilyalı futbolcu Fenerbahçe’ye önerildi. Karar yeni teknik direktöre bırakıldı.

Kaan Ayhan yaktı kavurdu

Galatasaray’ın uzun süredir peşinde olduğu ve transferi için Sassuolo’dan haber beklediği Kaan Ayhan’a Fenerbahçe de talip oldu. Bu hareketi ile Cim Bom’u kızdıracağı aşikar olan Kanarya, Ayhan için 5 milyon Euro’luk teklifte bulundu.

Çok yönlü oyuncu, sarı kırmızılı takıma evet derse Luyindama takımdan gidecek. Cim Bom, Christian Luyindama’yı 5 milyon Euro gibi bir fiyata satmayı planlıyor.