Tayyip Talha Sanuç Kimdir

Transfer döneminin bitmesine kısa bir süre kaldığı sıralarda Beşiktaş’ın fitilini ateşlemiş olduğu Adana Demirspor oyuncusu Tayyip Talha Sanuç, Fenerbahçe’nin de radarına giren başarılı oyunculardan bir tanesi olarak öne çıkmıştı. A Spor Fenerbahçe muhabiri görevindeki Ahmet Selim Kul, Fenerbahçe’nin Tayyip Talha Sonuç ile ilgilendiği zamanlarda, Fenerbahçe’nin Tayyip Talha Sanuç’un durumunu çok yakından takip ettiğini ve Adana Demirspor’a istenmiş olan bonservis bedeli ile oyuncunun şartlarını sormuş olduğunu ifade etmiştir. Tayyip Talha Sanuç dışında Fenerbahçe’nin görüşmüş olduğu başka stoperler ve yabancı isimlerin de olduğunu da eklemiştir.

Tayyip Talha Sanuç

Başarılı genç stoper için büyük takımların resmen seferber olmuşlardı. Geçtiğimiz sezon içerisinde Adana Demirspor bünyesinde sergilemiş olduğu başarılı performans ile birlikte büyük takımların da dikkatini üzerine çekmiş olan Tayyip Talha Sanuç, başarılı olan kariyerini siyah- beyazlı takım Beşiktaş’ta devam ettirme kararı aldı. Tayyip Talha Sanuç, Beşiktaş transferi ardından kariyeri ve hayatı ile de dikkatleri kendi üzerine çekti. Sporsever taraftarlar Tayyip Talha Sanuç kimdir, Tayyip Talha Sanuç nereli, kaç yaşında, hangi takımlarda oynadı gibi sorularının cevabını da araştırmakta. İşte kariyeri ve hayatı ile birlikte Tayyip Talha Sanuç.

17 Aralık 1999 tarihinde dünyaya gelmiş olan 22 yaşındaki Tayyip Talha Sanuç, profesyonel anlamda ilk maçına 2 Haziran 2017 tarihinde Karabükspor forması ile birlikte Süper Lig’de 3-2’lk skor beraberinde yenilgiye uğratmış oldukları Akhisar Belediyespor’un karşısında çıkmıştır. Bu karşılaşmaya çıktığı sıralarda henüz 17 yaşında olan Tayyip Talha Sonuç Karabüklüdür. Başarılı futbolcu Adana Demirspor takımında da forma giymiştir. Adana Demirspor’a transferi gerçekleşen Tayyip Talha Sanuç, burada da 4 sezon süresince forma giymiştir. Stoper mevkisinde forma terleten Tayyip Talha Sanuç, ihtiyaç duyulan durumlarda sağ bek tarafında da görev alabiliyor. 1,88 boya sahip olan oyuncu, ağırlıklı olarak sağ ayağını kullanmaktadır.

Tayyip Talha Sanuç Hangi Takımlarda Oynamıştır?

Başarılı oyuncu Talha Sanuç’un oynamış olduğu takımlar ve ne zaman oynadığı bilgileri aşağıda verilmiştir:

  • (2010-2016) Kardemir Karabükspor
  • (2015 – 2016) Karabükspor Alt
  • (2016 – 2017) Karabükspor U19
  • (2017 – 2018) Karabükspor U21
  • (2018 – 2019) Karabükspor
  • (2019- 2022) Adana Demirspor
  • (2022- ….) Beşiktaş

Tayyip Talha Sanuç Kariyeri

Profesyonel anlamda futbol kariyerine Karabükspor altyapısında başlamış olan Tayyip Talha Sanuç, 2018 yılında 245 bin euro bonservis bedeli ile birlikte Adana Demirspor’a transfer olmuştur. Mavi-lacivertli takımın forması ile toplam 96 karşılaşmada görev almış olan Tayyip Talha, bu karşılaşmalardan 5 gol kaydetti. 22 yaşında olan genç futbolcu, stoper mevkisinde forma giymektedir. 1.88 cm boyunda olan başarılı futbolcu, ağırlıklı olarak da sağ ayağını kullanmaktadır. Tayyip Talha Sanuç’un güncel piyasa değerine bakıldığında ise 2.8 milyon Euro miktarında bir bedel karşımıza çıkmaktadır.