Tek Sezonda Beş Kupa Kazanmak: Naz Aydemir Akyol

Çok küçük yaşlardan itibaren kariyerinde başarıdan başarıya koşup kazanılmadık şampiyonluk bırakmamış olan Naz Aydemir Akyol henüz 15 yaşındayken kulübünün A takımına yükseldi.

14 Ağustos 1990 tarihinde İstanbul’da doğan Naz Aydemir Akyol’un hem annesi Alev Aydemir hem de babası Ali Aydemir milli voleybol takımı oyuncularıydı. Annesiyle beraber gittiği bir Eczacıbaşı antremanının ardından voleybol oynamaya karar veren Akyol, dokuz yaşındayken Eczacıbaşı altyapısında voleybola ilk adımını attı.

2002 – 2003 sezonunda, henüz 12 yaşındayken okul takımının yanında Eczacıbaşı’nın hem Yıldız hem de Genç takımları için mücadele etmeye başladı. Ertesi sezon ilk kez milli forma giyerek Yıldız Kızlar Balkan Şampiyonası’nda oynadı ve turnuvanın en iyi pasörü seçildi. 2003 – 2004 sezonunda ilk defa milli takımda yer aldığı bu turnavanın ardından Akyol, sırasıyla Yıldız, Genç ve A takımda yer alarak günümüze kadar ülkemizi temsil etmeye devam etti.

Dört Takımla Dört Şampiyonluk

2005 – 2006 sezonunda, 15 yaşındayken Eczacıbaşı’nın A takımında birinci pasör olarak mücadele etmeye başlayan Naz Aydemir Akyol, üç yıl üst üste Türkiye Şampiyonluğu yaşadı. Yine bu sezonda Eczabaşı’nın Yıldız, Genç ve A takımı, ayrıca Özel Yüzyıl Işıl Lisesi’nin voleybol takımı olmak üzere toplamda dört takımda oynayan Akyol, sezon sonunda tüm takımlarıyla şampiyonluk kupasını kazanıp tek sezonda dört kez kupa kaldırdı.

2007 – 2008 sezonunda, Yıldız Kızlar Dünya Şampiyonası’nda mücadele eden Yıldız Milli Takımı, Türkiye tarihi için bir ilki başarıp ikinci olduğunda Akyol da kadroda yer aldı. Aynı sezon, Genç Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda takımıyla beraber bronz madalya kazandı. O dönemde Genç Kadın Milli Takımı’nın kaptanlığını da yapan milli sporcu, Genç Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda ‘En Değerli Oyuncu (MVP)’ ödülünü kazanarak bunu başaran ilk sporcu oldu.

Voleybolda bahislerin adresi ise tek adres oldu. davegas ile birlikte çıkacağınız yolculukta elbette eğlence odaklı bir durum söz konusu olacak ancak işin sonunda güzel paraların olduğunu da unutmamak gerekiyor. Bunu yapmak için doğru analizlere ihtiyacınız olacak ve pek tabi şans faktörü de bir şekilde devreye giriyor olacaktır.

Naz Asla Yorulmadı

2009 – 2010 sezonunda Fenerbahçe’ye transfer olan Naz Aydemir Akyol, takımda geçirdiği ilk iki senesine bir dünya şampiyonluğu, iki kez Türkiye Ligi şampiyonluğu, iki kez Süper Kupa Şampiyonluğu, bir Türkiye Kupası sığdırmayı başardı. Bu iki sezonda da Türkiye Ligi final serisinde gösterdiği üstün performansın ardından ‘En İyi Pasör’ ödülünü aldı.

Fenerbahçe ile 2011 – 2012 sezonunda Şampiyonlar Ligi’nde şampiyon olmayı başaran Akyol, aynı zamanda Şampiyonlar Ligi’nin de en iyi pasörü seçildi. Bu sezonda, A Milli Kadın Voleybolu Takımı mücadelelerinde ise Avrupa Kıtası Olimpiyat Elemeleri’nde birincilik, Dünya Grand Prix’de üçüncülük ve İtalya’da Edison Cup’ta birincilik yaşadı.