TEMSİLCİLERİMİZİN ‘THY EURO LEAGUE’ NOTLARI

ING basketbol Süper Ligi ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde göstermiş olduğu başarılı performanslarının ardından play-off şansı yakalayan sarı lacivertli temsilcimiz Fenerbahçe Beko ve ING basketbol Süper Ligi’nde Lider ekibi Anadolu Efes’in çeyrek final eşleşmeleri belli oldu. Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe Beko’nun rakibi Rus temsilcisi CSKA Moskova olurken bir başka temsilcimiz Anadolu Efes’in rakibi İspanyol devi Real Madrid oldu.

FENERBAHÇE’NİN EŞLEŞME NOTLARI

THY Avrupa Ligi’nin ilk 10 haftasında istediği sonuçları alamayan Rock 17 sıraya kadar gerileyen ve Guduric’in takıma katılmasının ardından harika bir sıçrama yapan sarı lacivertli ekip Fenerbahçe Beko normal sezonun bitimine 2 hafta kala gösterdiği harika performans ile ilk 4 e girmek adına rakiplerine göz kırpmıştı. Fakat sahasında oynadığı Barcelona karşılaşmasında şanssız bir sakatlık yaşayan yıldız oyuncusu Jan Vesely’nin Ayak bileğinden yaşadığı şanssız sakatlığın ardından takımdan mahrum kalması ve oyuncunun sakatlığının geriye kalan takım arkadaşlarını olumsuz şekilde etkilemesinin ardından işler zora girmişti.

Tarihler 2016’yı gösterdiğinde sarı lacivertli ekip Fenerbahçe ve tarihler 2019 gösterdiğinde diğer ve temsilcimiz olan Anadolu Efes ile final mücadelesi veren CSKA Moskova içerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle o yıllardaki performansını yakalamaya yakın bir durumda. Sarı lacivertli temsilcimiz Fenerbahçe Beko Yıldız oyuncusundan mahrum olmasına rağmen CSKA Moskova karşısında hala şansı bulunuyor.

ANADOLU EFES’İN EŞLEŞME NOTLARI

THY Avrupa Ligi’nin son haftasında 3 olmaya garantiye giren bir diğer temsilcimiz Anadolu Efes formalite olarak çıktığı son hafta mücadelesinde Milano’ya kaybetmişti. II olmayı garantileyen Anadolu Efes Bu sebeple karşılaşmaya geniş bir rotasyon kadrosu ile çıkmıştı ve amacının bu karşılaşma değil playoff’lar olduğunu net bir şekilde göstermişti. Temsilcimiz Fenerbahçe Beko gibi aralık ayından sonra harika bir çıkış Yakalayarak performansı ile söz ettirmeye başlayan temsilcimiz Anadolu Efes yabancı bahis şirketlerine göre kupaya almayan en yakın iki takımdan biri konumunda.

Geçtiğimiz haftalarda Madrid deplasmanına konuk olan temsilcimiz Anadolu Efes göstermiş olduğu harika performans ile İspanyol temsilcisi ne fark atmış ve rakibine play-off mücadelelerinde karşı karşıya gelinmesi durumunda neler olacağını hakkında ufak bir ipucu vermişti. Temsilcimiz Anadolu Efes’in bu eşleşmeden çıkma ihtimali Bir Hayli yüksek.